Buradasınız: Anasayfa > Dekorasyon > Yeni Başlayanlar İçin Ev Dekorasyonu
Yeni Başlayanlar İçin Ev Dekorasyonu

Yeni Başlayanlar İçin Ev Dekorasyonu

Ev dekorasyonu yaparken amaç insanları etkilemek değil, kendinizi huzurlu ve rahat hissedebileceğiniz bir ortam oluşturmak olmalı. Yeni evlenen çiftler için en keyifli işlerden birisi de ev kurmaktır. Her ne kadar ekonomik olarak ev dekorasyonu cebinizi biraz yaksa da yeni bir hayata başlarken sevdiğinizle evi istediğiniz gibi dekore etmenin zevki başkadır.

Peki ev dekorasyonu işine nereden başlamalıyız? Yuvanızı kurmaya ilk karar verdiğiniz andan itibaren gittiğiniz yerlerde kendinize bir soru sorun. Ne tarz mekanlarda kendimi daha iyi hissediyorum? Bu mekanların detaylarını ve renklerini inceleyin. Dekorasyon ile ilgili dergiler ve internet de bu konuda sizin için iyi bir fikir babası ve yol gösterici olacaktır. Hangi renkleri seversiniz, koyu mu yoksa açık mı? Antikaları sever misiniz, ya da modern görüntülü eşyalardan mı hoşlanırsınız? Geleneksel mobilyalar zamana meydan okuyan tarzda ve oldukça sofistike olabilir. Antika mobilyalarda kıvrımlı detaylar, çok yastıklı bir oturma alanı, eski tarz desenli kumaşlar ve parlak renkli nesneleri seviyorsanız bu tarz tam size göre. Bej ve krem tonlarında yumuşak renkler bu tarzı yansıtmak için oldukça uygun olacaktır. Tarihsel mekanlardan hoşlanan, antikaya ve aksesuara düşkün biri iseniz ev dekorasyonunuza da bu tarzı kendinizce yansıtabilirsiniz.

Eğer modern ve elit tasarımlara ilginiz varsa daha dengeli formu olan eşyaları, daha sade renk ve aksesuarları tercih etmenizde fayda var. Mobilyalarda klasik tarzda sıkça gördüğümüz kıvrımlı detay ve işlemelerden uzak durulması gerekir. Renkler genelde hafif ve açık, eşyaların şekilleri ise düz ve geometrik ve yalın olur. Aksesuarlar genellikle cam ve metalden yapılmıştır. Eğer ev dekorasyonunda sadelik ve işlevselliği tercih ediyorsanız bu tarz tam sizin için.

Bunların yanında bir de country tarzına değinelim. Bu tarz, şehirden uzaklaşma ve doğayla bütünleşme amacına ulaşmak ortaya çıkmıştır. Bu tarzda kullanılan eşyalar ve renkler doğaldır. Mobilyalarınız ve aksesuarlarınız doğal taş ya da ahşaptan yapılmalıdır. Eskitme ahşap mobilya ve objeler, minik çiçekli koton kumaşlar bu tarzın tamamlayıcı öğeleridir. Eğer siz de  rahatına düşkün bir yapıya sahipseniz ev dekorasyonu için country tarzı tercih etmelisiniz. Bu tarz size kesinlikle çok uyacaktır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

HTML tags are not allowed.

Scroll To Top