Buradasınız: Anasayfa > Aydınlatma > Yatak Odası Yenileme Sırları
Yatak Odası Yenileme Sırları

Yatak Odası Yenileme Sırları

Yatak odanız evlerinizin en özel odasıdır. Yatak odası yenileme sizin için zor bir karar olabilir çünkü bir çok iş sizi bekliyor olacaktır. Aydınlatma, mobilya, tuvalet masası, yatak, zemin döşemesi yenileme gibi konuları biz sizler için araştırdık.

Yatak odanızı da yenileme yaparken, odanız dar yada küçük görünebilir fakat bunu siz renk seçimi ve mobilya seçimiyle yatak odanızın küçük görünmesine sebep olmuş olabilirsiniz. Yenilemeyaparken mekanı geniş göstermek için öncelikle gardıroplarınızın ön kısımlarını aynalı tercih etmelisiniz. Yenileme için kullanacağınız duvar renklerinde mümkün olduğu kadar açık renkleri tercih etmelisiniz.

Dekorasyon yaparken ilk önce zeminden başlama gerekir. Dekorasyonda tercih edeceğiniz zemin malzemeleri masif parke, lamine parke olabilir. Bunları tercih etmek istemiyorsanız eğer laminat parke, hali ya da pvc kaplamaları da kullanabilirsiniz.

Yatak odanızın duvarlarında yapacağınız yenileme için yatağınızın arka duvarını duvar kağıdıyla kaplayabilir, diğer duvarları ise o duvar kağıdının içinde bulunan renklerden boyabilirsiniz.

Yenileme yapacağınız yatak odanızda gardıropların önemi büyüktür. Yatak odanıza yenileme için seçeceğiniz gardırobun küçük olması daha sonra alacağınız eşyaları içine alamayacağından ek dolap alma ihtiyacı olur böylece odanızda kullanım alanınız daralır. O yüzden bunun önlemini baştan alırsanız en çok siz rahat edersiniz. Yenileme yaparken alacağınız dolapların  ihtiyacınız kadar derin olmasını göz önünde bulundurun. Gardıroplarınızın raf sistemlerinin bulunduğu tarafta 40 ile 45 cm standart askı ve çekmecelerin olduğu tarafta ise 60 cm derinlik sizler için yeterli olacaktır. Yenileyeceğiniz gardıroplarınızın yüzeylerini açık renkte seçersiniz odanızda daha aydınlık ve ferah bir görüntü sağlamış olursunuz. Ama bu yinede sizin tercihiniz ve zevkinizle alakalı bir durumdur.

Yenileme yapacağınız yatak odasında kullanacağınız gardırobunuz sizin ihtiyaçlarınıza tam bir çözüm sunmuyorsa bu sorunu nasıl giderebilirsiniz?

Eğer mekanı sıkıcı göstermeyecekse yenileme yaparken giriş kapınızın üzerine geniş  bir raf sistemi yaptırabilirsiniz. Diger bir çözüm ise yatağınızın altını duvardan duvara 40 cm yükseltebilirsin bu yenileme yapacağınız yatak odanızın çok gösterişli durmasınada yardımcı olacaktır. Yatağınızın ön tarafını ise çekme ile değerlendirebilirsiniz.

Yatak odanızıda yenileme yaparken rahat bir uyku için kapı izolasyonunuzu çok iyi yaptırmalısınız.Yenileme sonrası dışarıdan odanıza gelecek olan sesleride cam sisteminizde akustik camları tercih edip, dış cephe yalıtımınızda iyi bir şekilde yapılmasının çok faydası olacaktır.En önemlisi yenileme yapacağınız yatağınızın kendinize uygun olup olmadığıdır. Bunu  yatağınızı satın alacağınız yere danışmanız çok faydalı olacaktır. Sabahları uyandığınızda ise uykunuzu bölebilecek güneş ışınlarının içeri girmemesi için ışık geçirmeyen perdeleri tercih edebilirsiniz.

Yenileme yaparken yatak odanızda kullanacağınız aydınlatma için hem işlevsellik hemde romantiklik açısından önem taşır. Biraz romantikliğinizi ön plana çıkararak duygusallığınızı yansıtabileceğiniz yerlere aydınlatma yerleştirebilirsiniz. İşlevsellik açısından ise kitap okumak için baş ucunuza küçük bir abajur tercih edebilirsiniz. Genel aydınlatmada yapacağınız yenileme için mekanı çok aydınlık gösterebilecek aydınlatmalar seçmeniz sizlere faydalı olacaktır.

Incoming search terms:

  • eski yataga cozumler
  • mobilyami evde nasil boyabilirim
  • Yatak odası yenileme

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

HTML tags are not allowed.

Scroll To Top