Buradasınız: Anasayfa > Uluslararası Nakliyat

Kategori Arşivi: Uluslararası Nakliyat

Uluslararası Nakliyat Hizmeti

uluslararası nakliyat

endi özelinde ayrı bir sektör olmakla beraber diğer bütün sektörlerin içerisinde bulunabilme özelliğine sahip olan nakliyat sektörü, hangi alanda olursa olsun ticaretin olduğu her alanda bulunabilir, bireysel anlamda taşıma işlemlerinde karşımıza çıkabilir veya haberleşme ve iletişim alanında kendini gösterebilir. Ana amacı ve bulunduğu sektör ticaret olmasa da her sektörün veya ticaret dışı organizasyonun arka planında bir şeylerin alım-satım işlemlerinin yapıldığını ... Devamını Oku »

Nakliyat Sigortası ve Hizmetleri

nakliyat-sigorta

akliyat sigortaları, genellikle ticari işlerde yapılan sigortalardır. Birden fazla çeşidi olmakla beraber bireysel ve kurumsal olarak temel ayrım yapılabilir. Buna göre evden eve taşıma işlemlerinde, bireyler bireysel sigorta yaptırabilirler. Evini taşıtacak kişi bu kapsamda eşyalarını güvence altına alır. Bu sigortada hasarın karşılanması, eşyaların kaza sonucu hasara uğraması sonucu belirlenen teminatlar doğrultusunda ödeme yapılır. Kaza dışı meydana gelen hasarlar teminat dışında ... Devamını Oku »

Nakliyat Fiyatları Konusunda Bilgiler

tasima1

akliyat sektörü çok geniş kapsama sahip olduğu için bu hizmetleri sadece evden eve taşıma veya kargo işlemleri olarak değerlendirmek doğru olmaz. Ancak günlük hayatımızda yapacağımız basit işlemler için baktığımızda firmalar arası lojistik işlemi yapan bir firma ile muhatap olmamız da söz konusu değildir. Yani nakliyat sektöründe günlük hayatta insanların en çok kullandıkları hizmetler : ev taşıma işlemleri, kargo ve kurye ... Devamını Oku »

Nakliyat Firmaları Hakkında Bilgiler

Man Sitting on Cardboard Box in Warehouse Using Cell Phone --- Image by © JLP/Jose Luis Pelaez/zefa/Corbis

akliye sektörü içinde hizmet veren firmalar aynı sektör içinde bulunmalarına rağmen farklı alanlarda hizmet vermektedirler. Bu sektörde bulunan hizmetlerin nakliye çatısı altında birbirinden bağımsız kollara ayrılabilmesi sebebiyle bu sektörde yer alan bir firmanın farklı bir iş koluyla ilgili bir hizmeti vermesi beklenemez. Örneğin evden eve nakliyat yapan bir firmanın yurdun dört bir yanına dağıtım yapacak olan bir şirketin bu işini ... Devamını Oku »

Uluslararası Nakliyat Çeşitleri

yollar

akliyat ve taşımacılık sektörünün hayatımızın birçok farklı alanında bizlere fayda sağlayabileceğini bilmekle beraber, bu işlemlerin sadece bireysel ihtiyaçlar konusunda değil, ticari sektörel işlemler alanında da önemli bir yere sahip olduğunu unutmamak gerekir. Buna göre yapılan ticari işlemlerde lojistik hizmetleri başlı başına kendine bir sektör oluşturacak kadar büyük ve gelişmiş bir özellik taşımaktadır. Hem yurtiçi hem de yurtdışında hizmet veren bu ... Devamını Oku »

Scroll To Top