Buradasınız: Anasayfa > Nakliyat > Toplu Veri Gönderimi İşlemleri ve Püf Noktaları
Toplu Veri Gönderimi İşlemleri ve Püf Noktaları

Toplu Veri Gönderimi İşlemleri ve Püf Noktaları

Aynı nitelikte olan veya tamamen birbirinin kopyası şeklindeki çok sayıda malzemenin belirlenen hedeflere ulaştırılması işleminin hızlı ve kolay çözümü olan toplu gönderi hizmetlerinde kavram olarak bakıldığında daha karmaşık veya pahalı bir sistem olması gerektiği düşünülebilir. Ancak bu durumun tersine diğer nakliyat işlemlerinden sistem olarak daha basit ve kolay bir işleyiş yapısı bulunmaktadır. Diğer avantajları olarak daha ekonomik ve kontrol edilebilir olmaları sebebiyle de tercih edilen bir yöntem olan toplu gönderiler günlük hayatımızda kullandığımız birçok malzemenin yanında çok önemli değilmiş gibi görülen ancak arkasında çok planlı programlı bir dağıtım altyapısına sahip olan malzemeleri de kendi bünyelerinde barındırırlar. Okuduğumuz gazetelerden yakın bir tanıdığımızın düğün davetiyesine kadar geniş bir malzeme perspektifine sahip olan bu hizmetler bu alanda birçok aynı nitelikteki malzemenin belirlenen hedefler doğrultusunda alıcısıyla buluşmasını sağlamak için kendine özgü sisteminden yararlanır.Toplu veri gönderimi işlemleri ve püf noktaları bilmek işinizde kolaylık sağlayacaktır.

Toplu Gönderim Yaptıracak Ehil Firmalara Ulaşmak İçin Hemen Aşağıdaki Linke Tıklayın.

Toplu Gönderim

Genel olarak baktığımızda ekonomik, güvenli ve hızlı bir yol olan toplu veri gönderimi hizmetlerinde bugün genel olarak devam eden ve eksikliğinde hayatımızı etkileyecek fatura, dergi gibi malzemeler dışında bizim ticari anlamda gelişmemizi sağlayacak veya sevdiklerimize daha kolay ulaşmamızı sağlayacak malzemelerin dağıtımı da yapılabilmektedir. Bu noktada sevdiklerimizi çağıracağımız düğünümüz için bastıracağımız davetiyelerden örnek verebiliriz.

İşleyiş açısından baktığımızda eğer çevremiz çok genişse ve sevdiklerimizi çağıracağımız düğünümüz için bir gelenek haline gelmiş davetiyelerimizi kendi imkanlarımızla dağıtma imkanımız yok ise bu alanda hizmet veren bir firma ile irtibata geçeriz. Örneğin yaklaşık 500 adet davetiye hazırladıysak bunların tek tek kargo veya kurye ile gönderilmesi ekonomik açıdan zarar getirir.

Anlaşacağımız dağıtım firmasına davetiyeleri ve verilecek kişilerin listesi verilir ve burada gönderinin sayısı, dağıtım yapılacak bölgenin niteliğine, gönderilecek malzemenin büyüklüğü ve ağırlığı ve dağıtım süresi göz önüne alınarak bir paket fiyat oluşturulur. Bu pakette anlaşılır ise diğer özel detaylara geçilir. Bunlardan önemli bir tanesi yapılan dağıtımın kişilere ulaşma oranının tespiti için alınacak önlemlerdir. Buna göre isteğe bağlı olarak yaptırabileceğiniz imzalı teslimat seçeneği ile davetiyelerin sahiplerine garantili bir şekilde ulaştırılması sağlanır. Haliyle bu seçeneğin paket fiyatı artıracağını söylemek gerekir. Bu seçenek işlem sonucunda kontrol amaçlı yapılacak raporlamanın daha kolay olmasını sağlayacaktır. Örnek olarak adreste bulunamama, taşınma gibi sonuçlar bu sayede belirlenerek ona göre bir yeni strateji ve haberleşme yapılır.

Toplu Gönderim Firmalarına Hemen Ulaşmak İçin Linki Tıklayın.

Toplu Gönderim

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

HTML tags are not allowed.

Scroll To Top