Buradasınız: Anasayfa > Temizlik

Kategori Arşivi: Temizlik

Ofis Temizliği

ofis temizliği

Ofis temizliği, rahat, ferah ve temiz bir iş ortamında çalışabilmek için ofislerde düzenli olarak yapılması gereken uygulamalardır. Yoğun iş ortamında ayrıca ofis temizliği ile uğraşmak istemeyen şirket sahipleri bunu işinde ehil, kaliteli temizlik firmalarına yaptırmaktadır. Bu sayede hem iş yükleri azalmaktadır hem de temizlik hakkında sorumluluk ve denetim temizlik şirketlerine bırakılmaktadır. Bu yazımızda ofis temizliği hakkında bazı bilgilere değineceğiz. Ofis ... Devamını Oku »

Kuru Temizlemeye İhtiyaç Duyan Kıyafet ve Kumaşlar Nelerdir ?

kumaskurutemizleme

ullanılan özel kimyasalları ve farklı sistemi ile normal çamaşır temizleme hizmetlerinden farklı şekilde hizmet veren kuru temizleme işleminde hem nitelikli temizliğin sağlanması, hem de kıyafetlerin temizlik işleminden zarar görmemesi gibi faydalar bu hizmetin tercih edilmesinde çok önemlidir. Genellikle gömlek, ceket, takım elbise gibi klasik olarak akla gelebilecek ve normal şartlarda evlerimizdeki çamaşır makinelerinde yıkanması sonucu değerlerini kaybedebilecek olan kıyafet modelleri ... Devamını Oku »

Sivrisinek İlaçlama

sivrisinek ilaçlama

Sivrisinek, kan emerek beslenme sağlayan bir canlı türüdür. Kan özellikle dişi sivrisineklerin yumurtlaması için kesinlikle olması gereken bir besin kaynağıdır. Bunun dışında yaşamlarını sürdürebilmeleri için protein ve şeker almaları gerekmektedir. Özellikle sabah gün doğmadan ve akşam gün batarken ortaya çıkan sivrisinekler herkesin büyük bir problemi haline gelmiştir. Bu yazımızda sivrisinek ve ilaçlama hakkında bilgi sahibi olacaksınız. Sivrisinekler özellikle sıcak havalarda ... Devamını Oku »

Mutfak Temizliği

mutfak temizliği

Mutfak temizliği, mutfaklarda sürekli yemek pişirilmesi ve bazı geniş mutfaklarda yemek yenmesi gibi durumlardan dolayı hijyenin sağlanması için düzenli olarak yapılması gereken uygulamalardır. Ev temizliğinin en önemli kısmı olan ve insan sağlığı için son derece önemli olan mutfak temizliği işlemlerini mutfak dolabı temizliği, buzdolabı temizliği, ocak temizliği ve mutfak evyesi olarak ayırabiliriz. Bu yazımızda mutfak temizliği hakkında bilgi sahibi olacaksınız. ... Devamını Oku »

Haşere ve Mücadele Yolları

böcek ilaçlama

iç kimse içerisinde daha çok keyif almak için uğraştığı evinin küçük zararlı varlıklar tarafından mesken tutulmasını istemez. Bu canlılar hem içerideki keyfimizi kaçırarak yaşam kalitemizi düşürürler hem de sağlığımıza direkt olarak zarar verirler. Bu amaçla bu tarz zararlı haşerelerden kurtulabilmek için genel olarak ilk başvurulan haşere ilaçlama firmaları bu hizmeti kendilerine özel sistemleri ve malzemeleriyle verirler. Ancak evimize dadanan bir ... Devamını Oku »

İlaçlama Çeşitleri

ilaçlama çeşitleri

İlaçlama, böcek, haşere, kemirgen, sinek, pire gibi canlılardan kurtulmak için yapılması sağlık açısından son derece önemli olan bir uygulamadır. Özellikle gıda işletmelerinde düzenli olarak yapılması zorunlu olan ilaçlama, diğer alanlarda da belli aralıklarla yapılmalıdır. İnsan sağlığını tehlikeye sokabilecek bakterilere sahip canlıları yok etmek, oluşabilecek hastalıkları ve etrafa saçılacak mikropları engelleyecektir. Peki ilaçlama nasıl yapılmalı ve çeşitleri nelerdir? Bu yazımızda bu ... Devamını Oku »

Ev ve mutfak için yararlı bilgiler

ev_temizligi

v ve mutfak konusunda bazı yararlı bilgiler: *Mutfak eşyalarının üzerindeki etiket izlerini yok etmek için, üzerlerine mobilya cilası serpip yumuşak bir bezle silin *Fırınınıza sinmiş kötü yemek kokuları için; yemek yapmadan önce fırınınızın ortasına yarısı sirke yarısı su ile doldurulmuş bir tava koyun. Fırınınızı birkaç dakika için ısıtın daha sonra soğumaya bırakın. *Gömlek yakalarındaki kirleri gidermek için, gömleği makineye atmadan ... Devamını Oku »

Ev Temizliği Mevsimi Açıldı

evtemizlik

Ev temizliği yapmak için belirli bir zaman mı olur demeyin elbette olur. Özellikle kış aylarında mikroplar tamamen yok edilemez. Soğuk havanın etkisinden dışarıda oluşamayan hastalık bakterileri daha sıcak ortamlar olan evlerde meydana gelebilir. Yaşanılan mekanların sıcak olması gerekçesi ile bakteri ve mikroplar kendilerine çoğalma ortamı hazırlamaktadır. Bu nedenle ev temizliği özellikle kış mevsiminde büyük önem taşımaktadır. Özellikle evde bebek ya ... Devamını Oku »

Temizlik Şirketi Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

ataşehir-temizlik-firmaları

Temizlik şirketleri, evimize profesyonel temizlik hizmeti sunan kuruluşlardır. Bu konuda temizlik şirketlerinden yardım alırken temizlik işini profesyonel ellere teslim ederken dikkat edilmesi gereken bazı unsurlar vardır. Bu unsurlara dikkat etmek yapılan temizlik hizmetinden memnun kalmamızı sağlamak için önem arz etmektedir. Küreselleşen ve zamanın önem kazandığı bu dünyada temizlik şirketleri size hem zaman kazandırır hem de kazanç sağlar. Temizlik şirketiyle çalışmak ... Devamını Oku »

Halınız Bakımsız Kalmasın

carpet-cleaning-kid

Günlük yaşantımızda sürekli temas halinde olduğumuz halıların temizliği gerek görünüm gerekse sağlık açısından çok önemlidir. Bu yazımızda halı temizliği nasıl sağlanır size yardımcı olacak bilgiler vereceğiz. Halı bakımı için süpürge ile düzenli olarak temizlenmelidir. Yoğun mekanlarda kullanılan ürünler için mutlaka vakumlu süpürgeler tercih edilmelidir. Süpürgenin kaliteli olması ürünün ömrünü etkileyecektir. İyi bir sonuç almak için süpürgenizin döner başlığı ile işleminizi ... Devamını Oku »

Scroll To Top