Buradasınız: Anasayfa > Dekorasyon > Stüdyo Daire Dekorasyonu
Stüdyo Daire Dekorasyonu

Stüdyo Daire Dekorasyonu

Stüdyo daireye dekorasyon işi yapılırken dikkat edilmesi gereken pek çok unsur vardır. En önemlisi maximum üç renk seçilebilir. Çünkü daha fazla seçilmiş renk küçük yerlerde karmaşa yaratır göz yorar. Minik bir alan olduğu için fazla renk kullanmamakta yarar vardır.

Stüdyo daireyi dekorasyon ederken küçük mobilyalar kullanılması gerekir. Her köşeyi en verimli kullanabilmek için özellikle kolonların ve kirişlerin birleşim noktalarından oluşan yerler küçük raflar, aynalar, askılıklar kullanarak hareketlendirebilirsiniz.

Stüdyo daire dekorasyonun da çok işlevli mobilyalar tercih edilmelidir. Dekorasyonda çok işlevli mobilyalar kullanırsak dar bir alanda daha çok işleri bir arada yürütebilirsiniz. Mesela koltukların yatağa dönüşenleri, sehpaların masaya çevrilenleri  veya sandıklı koltukları kullanarak malzeme depolama olarak da kullanabilirsiniz.

Stüdyo dairenin geniş görünebilmesi için dekorasyonda aydınlatma her mekan için çok önemlidir. Eğer yeteri kadar ışık almayan bir daireye sahipseniz direkt gözünüze gelmeyen duvardan veya tavandan yansıyan ışıkları tercih ederek yaptığınız aydınlatma daha ferah, geniş bir hava sağlayacaktır.

Penceresi olmayan bir eve sahipseniz gün ışığı ampülleri ya da şerit ledleri kullanılabilir. Ayaklı lambaderler de yine içerisinde gün ışığı olan ampüllerle aydınlık sağlayabilirsiniz. Kaldığınız yeri yaşanılabilir hale getirmek sizin doğru dekorasyon kararlarınızla mümkün olur. Yer ve mekan kusurlarını ne kadar bilir ona göre davranırsanız yaptığınız dekorasyonlar da o kadar başarılı olur. Dekorasyonlarınız da tarzınızı yansıtmak için çok büyük bir daireye sahip olmanıza gerek yok küçük bir alanda minimal seçilmiş mobilya ve objelerle bunu yansıtabilirsiniz.

Stüdyo dairelerde dikkat etmeniz gereken başka bir konu ise  beyaz eşyalarınızı gömme dolapların içine saklayarak kendinize kullanabileceğiniz farklı boş alanları yaratabilirsiniz. Ütü masası, çamaşır makinesi, bulaşık makinesi.. bunun gibi pek çok eşyanızı dolap içinde yer monte ettirerek fazla görüntüyü ortadan kaldırabilirsiniz.

Karmaşa yaratacak renklerden uzak durmak odanızı; evinizi ferah ve geniş göstermenin en baş unsurudur. Minimal hatlarda mobilyalar seçilmeli ve çizgileri ince olmalıdır. Kalın şeritler ve keskin hatlar odanızda yer daraltacağı gibi sizin gün içindeki işlevinizi yavaşlatacaktır. Az ama işlevsel mobilyalarla evinize istediğiniz havayı yaratabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

HTML tags are not allowed.

Scroll To Top