Buradasınız: Anasayfa > Bahçe ve Peyzaj > Sonbaharda Bahçe Bakımı
Sonbaharda Bahçe Bakımı

Sonbaharda Bahçe Bakımı

Sonbaharda bahçe bakımı özellikle uzun ve sıcak geçen yaz günlerinden sonra bahçelerimiz için çok büyük önem taşımaktadır. Bitkilerimiz yazın sıcağından, kuru havadan yorgun bir şekilde çıkmış olup, ekim ayı sürgünlerine hazır bir durumda olduğu için özellikle ekim sonu, kasım başı yapacağımız sonbahar budamaları, bahçemizde yapacağımız kış gübrelemesi, çimlerimiz üzerinde boş alanlar için yapacağımız ara dikimler ve baharda açacak soğanlı bitkiler için yapılacak hazırlık, sonbahar bakımı için önem teşkil etmektedir.

Eğer toprağınız besin maddesince fakirse organik gübre ya da besince zengin gübre takviyeleri yaparak toprağa yedirebilirsiniz. Böylece toprağınız bahar aylarını verimli bir şekilde karşılayacaktır. Mevcut olan çim alanlarınızda bozulmalar varsa onlara ara dikimler yapabilirsiniz. Ayrıca çimlendirme için sonbahar uygun bir mevsimdir. Toprak daha sıcak olduğu için çimlenme kolay olur ve çimleriniz sonbahar yağmurlarından da faydalanmış olur.

Bahçe Bakımı Yaptıracak Ehil Firmalara Ulaşmak İçin Hemen Aşağıdaki Linke Tıklayın.

Bahçe Bakımı

Sonbaharın özellikle önemli olan bir diğer yönü de sonbahar sonunda yapacağımız dikimler kışın doğanın kendi sirkülasyonunda sulanacağı, kar suyunu alacağı için bitkinin rahat bir köklenme sağlayarak baharda çok gür bir şekilde çıkmasını sağlayacaktır. Bu yüzden sonbahar dikimleri özellikle ağaç dikimleri için ilkbahar dikimlerinden daha büyük önem taşımaktadır.

İlkbaharda açan soğanlı bitkilerin dikimi kasım ayının başlarında yapılmalıdır. Bunun dışında bu soğanlı bitkilerin iklim koşulları dikkate alınarak yağmurlardan önce dikilmesi bahar verimliliğini arttıracağı için sonbahar mevsiminde bunu kaçırmamak gerekmektedir. Ayrıca ağaç dikimlerine sonbaharda daha çok önem verilmesi gerekmektedir.

Sonbahar; bakımın çok daha kolay olduğu, sulamanın yağmurlar ve kar vasıtasıyla gerçekleştiği bir dönem olduğu için sonbaharda yapılan dikimler bahçe sahiplerini ekstra bakım külfetinden de kurtarmış olmaktadır.

Bahçe Bakımı Firmalarına Hemen Ulaşmak İçin Linki Tıklayın.

Bahçe Bakımı

Incoming search terms:

  • bahcede sonbahar temızlıgı
  • sonbahar bahce bakimi

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

HTML tags are not allowed.

Scroll To Top