Buradasınız: Anasayfa > Şömine

Kategori Arşivi: Şömine

Kapalı Hazneli Şömineler ve Özellikleri Nelerdir ?

kapalsomine

zun yıllardır ısınma konusunda faydalanılan ve diğer ısınma sistemlerine göre estetik ve verimli bir sistem olan şöminelerin yapıları da zaman içinde farklı ihtiyaç ve dizaynlar doğrultusunda değişmeye başlamıştır. Bu noktada ortaya çıkan yeni nesil sistemler olarak kapalı hazneli şömineleri verebiliriz.  Buna göre özellikle ev yapılarında daha çok modern dizaynlara ve yapılara geçiş sonrasında klasik olarak çalışan ve yakması, bakımı gibi konularında ... Devamını Oku »

Şöminelerin Güvenli ve Sağlıklı Kullanılmasının Yolları

somine

ç mekanlarda estetik görünümle adeta özdeşleşmiş bir yapı olan ve mekanlara ayrı bir hava katabilme özelliğine sahip olan şömineler bu güzel özelliklerinin yanında birçok kişi tarafından kullanımı ve bakımı zor sistemler olarak bilinmektedir. Özellikle güvenlik ve temizlik konusunda birçok şüphe taşıyan bu sistemler sağlıklı şekilde kullanıldığında önemli değerlere sahiptir ve gayet faydalı olarak hizmet verirler. Bu şekilde bir kullanım için ... Devamını Oku »

Şömine Kurulumunda Baca Seçeneklerinin Önemi Nedir ?

1_TOSI

vlerimizde hem estetik açıdan güzellik katan hem de kaliteli şekilde ısıtma yapabilen bir sistem olan şöminelerin kurulumu diğer sistemlerden biraz zahmetli hale gelebilir. Bunun sebebi direkt olarak açık şekilde yanma işleminin gerçekleşmesi ve bunun vereceği zararlardan korunmak amacıyla özel işlemler yapılmasıdır. Buna göre şöminenin kurulumu konusunda dikkat edilmesi gereken en önemli yapı olarak şömine bacasını verebiliriz. Şömine bacasında en önemli ... Devamını Oku »

Farklı Şömine Modelleri ve Özellikleri Nelerdir ?

somine

ömineler uzun yıllardır sağladıkları estetik katkı ve verimli ısı kalitesi ile birlikte değerlerinden bir şey kaybetmeden üretilmeye devam etmektedirler. Bununla birlikte farklı alanlarda veya farklı isteklere göre uygulanabilmesi amacıyla farklı malzeme ve yakıt çeşitleri ile birlikte çeşitlenmişlerdir. Bu noktada ortaya çıkan farklı şömine türlerini farklı özelliklerine göre değerlendirebiliriz. Şömine Kurulumu Yaptıracak Ehil Firmalara Ulaşmak İçin Hemen Aşağıdaki Linke Tıklayın. İlk ... Devamını Oku »

Şömine ve Çeşitleri

somine

ömine, iç mekanlarda,daha çok salonlarda kullanılan, çalışma odası, yatak odası, ofis ve iş yerlerinde de kullanılmaya başlanmış olan, içersinde ateş yakma bölgesi olan,odun yakılan,ısıtmada kullanılan, pişirme ve ızgara da yapılabilinen dekoratif bir araçtır. Baca ve şöminenin kurulması Kasım 1990 tarihli 24-2-2 Birleşik Teknik Dökümanında (DTU) yapılan açıklamalara uygun olmalıdır. Tarihçesi: İlk insanın,yıldırım düşmesiyle yanan ağaçlardan bildiği ateş, insanın kendini doğadaki ... Devamını Oku »

Şömine Kullanımında Bilinmesi Gerekenler

somine-kullanım

stetik görünüşleriyle ve verdikleri yüksek ısı ile her daim cezbediciliğini koruyan şömineler, bunun yanında kullanım tercihleri konusunda biraz değişikliğe uğramışlardır. Şöyle ki eskiden modern dairelerden ziyade bireysel ve geleneksel evlerde yaşanırken evde kurulmuş bir şömine temel ısınma ihtiyacını karşılıyorken günümüzde doğalgaz hatlarının yayılarak daha aktif bir biçimde kullanılmaya başlanması ve büyük apartmanların dairelerinde kullanılmak üzere radyatörlü sistemlerin tercih edilmesi ile ... Devamını Oku »

Şömine Malzemeleri Seçiminde Püf Noktalar

somine-

ömine malzemeleri ; Hazne, çelik boru, ısı menfezleri, yapıştırıcı, gazbeton, şömine kaplamasıdır. Bu malzemeler şömine montaj işçiliği ile birlikte şömineyi meydana getirir. Şömine malzemeleri ne kadar kaliteli olursa ortaya çıkan şöminede o kadar sağlıklı ve şık görünür. Şömineler eksik malzeme ve ikinci sınıf malzeme kabul etmez. Şömine malzemeleri seçiminde püf noktalar bilinirse daha sağlıklı seçimler yapılabilir. Estetik görünümlerinin yanında sağlıklı ... Devamını Oku »

Scroll To Top