Buradasınız: Anasayfa > Soğutucular

Kategori Arşivi: Soğutucular

Kombi Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

kombi_secimi

Kombi günümüzde kullanım kolaylığı ve tasarruf sağlaması yönüyle tercih edilen bir alettir. Kombi kullanırken başka herhangi bir ısıtıcıya ihtiyaç duyulmaz. Böylesine kolaylık sağlayan bir cihazı alırken de tedbirli olmak gerekir. Kombiler hermetik tip kombiler, bacalı tip kombiler ve yoğuşmalı tip kombiler olmak üzere üçe ayrılır. Hangisini kullanacağınıza ve hangisinin evinize ve bütçenize en uygun olduğunu bulmak çok ta kolay değildir. ... Devamını Oku »

Soğutucular

sogutucular

oğutucular özellikle besinlerin ve temel gıdaların uzun süre muhafaza edilmelerini sağlamak için kullanılan motoru olan aletlerin ortak adı olarak tanımlanabilmektedir. Etrafımızda en kolay olarak görebileceğimiz soğutucu olarak nitelendirilebilir alet buzdolabıdır. Kullandığımız elektronik aletlerin soğutma etkisinin nasıl çalıştığını; nasıl soğutucu görevi üstlendiğini görelim. Buzdolapları genellikle yaz aylarının değişmez bir ürünüdür. Kışın daha çok derece diye tabir ettiğimiz ayarını indiririz yada günümüzün ... Devamını Oku »

Buzdolabı Seçiminde Püf Noktalar

evbilgi-com

Dolap çeşitleri arasında en rağbet gören, en pratik olan, en kullanışlı ve teknolojinin gelişimine bağlı olarak en çok gelişme gören sistemler buzdolabı sistemleridir. Bu sistemler bir çok tasarım harikası olarak günümüzde oldukça önem gösterilen sistemlerdir. Aynı zamanda sağladığı avantajlar saymakla bitmiyor. Tüketicinin her koşulda memnuniyetini sağlayan buzdolabı sistemleri, oldukça geniş bir piyasa sahasına sahiptir ve gün bu piyasa gün geçtikçe ... Devamını Oku »

No Frost ve Derin Dondurucu Farkları

buzdolabi_

emel soğutma prensibi ile birlikte cihaz kategorisi olarak soğutucular sınıfına giren buzdolapları, özellikle yeni nesil modellerde kendi bünyesi içerisinde ayrı bir bölümde dondurucu derecede soğutma da yapabilmektedir. Bu bölümde daha fazla soğutma yapabilmek için çalışan sistemlerin özellikle eski model buzdolaplarında daha farklı şekilde çalıştığı ve niteliklerinin de bu duruma göre daha farklı olduğunu belirtmek gerekir. Ancak halen özel kullanım isteklerine ... Devamını Oku »

Buzdolabı ve Özellikleri

buzdolabi-

nsanların ve diğer canlıların temel ihtiyacı olan yiyeceklerin farklı hava koşullarında bozulmadan, sağlıklı bir şekilde muhafaza edilebilmesini sağlayan makinelere buzdolabı denir. Temel olarak beyaz eşya kategorisinin soğutucular sınıfına giren bu cihazlar normal çevre koşullarında çok kısa sürede bozulacağı bilinen gıda maddelerinin uzun süre bozulmadan durabilmesi için gerekli sıcaklık derecesini sağlayacak enerjinin sağlanması için çalışırlar. Bu ürünler havanın soğuktan sıcağa akabilmesini ... Devamını Oku »

Buzdolabı Çalışma Prensipleri

buzdolabi

ünlük hayatımızda çok önemli bir araç olarak kullandığımız buzdolabı bize dışarıdan basit gibi görünse de kendi içinde önemli ve güçlü enerji isteyen bir sisteme sahiptir. Bu yüzden buzdolabı genellikle elektrik sarfiyatı konusunda diğer cihazlardan fazla tüketim yapar. Son dönemde A sınıfı olarak üretilen buzdolapları enerji tasarrufu üzerine kurulsa da yine de yapılan iş itibariyle diğer beyaz eşya veya elektrikli eşyalarla ... Devamını Oku »

Scroll To Top