Buradasınız: Anasayfa > Sigorta

Kategori Arşivi: Sigorta

Kasko Sigortası ve Özellikleri

sigorta-

otorlu araçlar ile ilgili bir sigorta hizmeti olan kaskonun yapılması isteğe bağlıdır ve aracınızın başına gelecek istenmeyen olaylar sonucu maddi veya manevi destek almanız sağlanır. Buna göre kasko sigortası karayollarında kullanılabilen motorlu, motorsuz taşıtları, römorkların, karavanların, iş makinelerinin ve lastik tekerlekli traktörlerin çarpışmasından, yanmasından, çalınmasından ya da çalınmaya teşebbüs edilmesinden 3.şahısların kötü niyetli hareketlerinden dolayı uğrayacağı maddi zararları temin eden ... Devamını Oku »

Konut Sigortası ve Fazla Hasar Bildiriminin Sakıncaları

konut

aha fazla yıl için her ay özenli bir şekilde konut sigortası ödüyorsunuz ve sonra bir gün 1200 TL’lik plazma televizyonunuzu merdivenlerden aşağı düşürüyorsunuz. Televizyonunuz yuvarlanıyor ve paramparça oluyor! Artık 1200 TL’lik  bir hurda yığınına sahipsiniz. Sorun değil. Bu her ev sahibinin yaşayabileceği türden bir olaydır. Sigorta şirketinize bildirimde bulunuyorsunuz, ödüyor…Mutlusunuz. İki hafta sonra mülkünüze yıldırım düşüyor…Bunlar  olası durumlar…İlk olarak hasar bildiriminde bulunursunuz. ... Devamını Oku »

İşyeri Sigortası Nedir ?

evbilgi-com

Evlerimizden sonra, en çok vakit geçirdiğimiz mekanlar olarak, hayatımızda önemli bir yeri olan işyerleri, farklı bir çok konseptin, konunun ve olayın birleştiği tek alandır. İş hayatımız boyunca, işyerimizde geçirdiğimiz vakitler bizim için oldukça değerlidir. İş yerinde oluşacak herhangi olumsuz bir durum da bu yüzden daha ayrı bir notaya taşınır. Bu yüzden iş yeri sigortası yaptırmak birinci şarttır. Bu yazımızda işyeri ... Devamını Oku »

Avukat Mesleki Sorumluluk Sigortası Nedir?

evbilgi-com

İnsan, geçmişten bugüne, içerisinde yaşadığı doğa ile birlikte dünyaya ayak uydurmaya çalışmıştır. Bunun için mümkün mertebede çaba göstermiştir. İnsanı diğer canlılardan ayıran en önemli özellik aklıdır. Aklı ile mantıklı bir biçimde düşünebilir, çevresindekilerin farkına varabilir. Düşüncelerini etkili bir şekilde çevresinde ki diğer insanlara aktarabilir ve aynı şekilde iletişimde bulunduğu diğer insanların düşüncelerini analiz edebilir. Düşünce paylaşımı her zaman doğru olmayabilir ... Devamını Oku »

Özel Sağlık Sigortası Yaptırmada Püf Noktalar

ozel-saglik-sigortasi

Hepimizin bildiği gibi, hayatta kalabilmek için temiz havaya, dengeli beslenmeye, spor yapmaya ve daha bir çok aktiviteyi yerine getirmeye ihtiyacımız var. En genel ifade ile kullanır isek; sağlıklı olmaya ihtiyacımız var. Sağlıklı olmak için de bir takım kurallar çerçevesinde yaşamalıyız. Tabi ki de hayat bu kuralların tamamına uymamıza izin vermez. Biz de başımıza gelebilecek olası herhangi bir kötü durum için ... Devamını Oku »

Trafik Sigortası Seçiminde Püf Noktalar

trafik- sigortası

Teknolojinin gelişmesi, motorlu taşıtların da günden güne artmasına ve farklı araç tasarımlarının giderek çoğalmasına neden olmuştur. Bu durum daha kaliteli ve daha konforlu araçlara sahip olma avantajı sağlamıştır. Bu doğru fakat bu sistemlerin getirdiği avantajlar kadar dezavantajları da vardır. Bunlardan en önemlisi de hayatımıza değer katan çok sevdiğimiz araçların günden güne çoğalıyor olması. Tabi ki bir diğer önemli neden de ... Devamını Oku »

Özel Sağlık Sigortasında Dikkat Noktaları

özel sağlık sigortası

ireysel sigortalar konu alanı içerisinde önemli bir yere sahip olan ve tercih sıralamasında ön planda olan bir sigorta hizmeti olan sağlık sigortası, temel amaç olarak kişilerin yaşayacağı sağlık problemlerinde ekonomik sıkıntı yaşamadan tedavi işlemlerini karşılayabilmesi sağlanır. Bu sigorta hizmeti birçok farklı şirket ve anlaşmalı sağlık merkezleri tarafından organize edilir. Bu hizmetten faydalanmaya karar verildiği andan itibaren özellikle hizmetin detayları konusunda ... Devamını Oku »

Kasko Poliçesi Kapsamına Giren Sorunlar Nelerdir ?

kaskoarac

viniz, arabanız, seyahatiniz veya daha birden çok farklı alanda sahip olduğunuz değerlerin güvence altına alınabilmesi için yaptırdığınız sigorta işlemlerinden önemli bir çeşit olarak kasko sigortalarını gösterebiliriz. Buna göre aracınızın başına gelebilecek bir çok olumsuz olaya karşı yaptıracağınız poliçeler ile birlikte ortaya çıkan maddi zararların temini sağlanabilir. Yaptıracağınız kasko sigortası ile birlikte aracınıza verdiğiniz değeri daha fazla artırmış olursunuz ve daha ... Devamını Oku »

Sigorta Yaptıranların Nelere Dikkat Etmesi Gerekir ?

sigorta

ayatımızda yaşadığımız evimizden yapacağımız bir seyahate kadar birçok alanda güvence sağlamak için hizmet veren bir sektör olan sigorta işlemleri ile birlikte ucuz miktarlar karşılığında önemli ekonomik ve manevi katkılar sağlayabilmemiz mümkündür. Sigorta yaptıran herkesin genel amacının bu hizmete başvurmaya gerek kalmaması olsa da hayatta başımıza gelebilecek olumsuz olaylara karşı kendimizi veya sevdiklerimizi bir takım garantiler altına almak oldukça faydalı işlemler ... Devamını Oku »

Bireysel Emeklilik Nedir ? Nasıl İşlemektedir ?

bireysel emeklilik nedir

ireysel emeklilik işlemleri, bireylerin çalışma hayatları boyunca elde ettikleri tasarrufları yatırıma yönlendirerek ve bunlardan bir gelir elde edilmesini sağlayarak çalışma hayatları boyunca elde ettikleri refah seviyesini ileriki yaşlarında da ellerinde bulabilmeleri için yapmış oldukları güvencelerdir. Bireysel emeklilik sistemi, katılımın gönüllü olduğu, zorunlu olmayan bir sistemdir. Kamu sosyal güvenlik sistemlerinin tamamlayıcısı olan bireysel emeklilik sistemi, emeklilik döneminde sahip olunacak birikim yatırılan ... Devamını Oku »

Scroll To Top