Buradasınız: Anasayfa > Diğer > Sigorta Sektörü Kapsamına Ne Tür Hizmetler Girer ?
Sigorta Sektörü Kapsamına Ne Tür Hizmetler Girer ?

Sigorta Sektörü Kapsamına Ne Tür Hizmetler Girer ?

Hayatımızda sahip olduğumuz maddi yapıların, vücut bütünlüğümüzün veya sahip olduğumuz bazı hakların başına gelecek olumsuz durumlarda maddi veya manevi anlamda yaşayacağımız sıkıntıların olabildiğince karşılanması yoluyla bir anlamda garanti altına alınması amacıyla sigorta sektörü nde birçok hizmet verilir. Temel anlamı ve kullanım amacı bu olan sigorta işlemlerinin fayda sağladığı alan geniş olmakla beraber genellikle de kullanıcıların belirlediği kapsamlar dahilinde olabilir. Bunun yanında devlet tarafından yapılması zorunlu tutulan sigorta hizmetleri de mevcuttur. Sigorta sektörü kapsamına ne tür hizmetler girer? sorusuna verilecek en güzel yanıt, sigorta sektörü nün çok geniş bir yelpaze çerçevesinde olduğu gerçeğidir.

Sigorta sözleşmesi yapılabilmesi için öncelikle gerçekleşme ihtimali olan bir risk bulunmalıdır. Bu riske maruz kalan ve ekonomik değer taşıyan herhangi bir mal sigortalanabilir. Bu çerçevede bir yangın sigortası, bir konut, ev eşyası ya da bir fabrikada yer alan makineleri kasamı içine alabilir. Aynı şekilde gerçekleşme ihtimali olan bir olay karşısında ortaya çıkabilecek ekonomik zararlar da sigortalanabilir. Sağlık sigortalarında, sigorta süresi içerisinde ortaya çıkabilecek hastalıkların tedavi ücretleri sigortalanmaktadır. Benzer şekilde ferdi kaza sigortalarında ise; bir kimsenin bir kaza sonucu yaşamını yitirmesi veya bedensel bütünlüğünün zarara uğraması ile ortaya çıkan zararlar karşılanmaktadır. Kişilerin belli olaylar sonucunda üstlenmek zorunda kalacakları hukuki sorumluluk da sigortanın konusunu oluşturabilir. Buna örnek olarak trafik sigortaları verilebilir. Kişilerin 3. kişilere verdiği zarardan doğan sorumluluğu sigortalanmaktadır.

Sigorta Yaptıracak Ehil Firmalara Ulaşmak İçin Hemen Aşağıdaki Linke Tıklayın.

Sigorta

Kaza durumlarında araç sahibinin karşı tarafta sebep olduğu zararların karşılanmasını sağlayan trafik sigortası gibi zorunlu olarak yapılan sigortaların yanı sıra isteğe bağlı olarak da sorumluluk sigortaları yapılır. Ülkemizde yapılan motorlu kara taşıtları araçları, ihtiyari mali sorumluluk sigortaları, yeşil kart sigortası, işveren mali sorumluluk sigortası, asansör, lift, asılı reklamlarla ilgili sorumluluk sigortası, yangın infilak mali sorumluluk sigortası, uluslar arası karayolu mal taşımacılığı anlaşması sigortası, ambar mali sorumluluk sigortası, otel mali sorumluluk sigortası, tekne mali sorumluluk sigortası gibi sigorta çeşitleri isteğe bağlı olarak sigorta sektörü çevresinde yapılan sorumluluk sigortalarındandır. Ayrıca 3. şahıslara karşı mali sorumluluk sigortası, mesleki sorumluluk sigortası isteğe bağlı olarak yapılan sorumluluk sigortaları arasındadır.

Sigorta Firmalarına Hemen Ulaşmak İçin Linki Tıklayın.

Sigorta

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

HTML tags are not allowed.

Scroll To Top