Buradasınız: Anasayfa > Sauna, Buhar Odası

Kategori Arşivi: Sauna, Buhar Odası

Buhar Odası Seçiminde Dikkat Edilmesi Gereken Kriterler

buhar

ızlı yaşanmış bir günün ya da dönemin ardından hem ruhsal açıdan hem de fiziksel açıdan rahatlığı dinlenme hissini yaşayabileceğiniz bir ortam olan buhar odası, içerisinde oluşan kendine özgü atmosferi sayesinde normal şekilde vücudunuzun karşılaşamayacağı etkileri vererek size tarifi anlatılmaz deneyimler yaşatır. Temel işleyiş sistemi olarak saunadan farklı şekilde kapalı mekanda kurulan buhar üretim sisteminin mekanı buharla kaplaması ile içeride bulunan ... Devamını Oku »

Buhar Odası ve Özellikleri Nelerdir ?

buhar_odası

uhar odası yorucu bir günün ardından vücudunuzu dinlendirmek ve insanın kendisini daha rahatlamış hissetmesini sağlamak amacıyla kullanılır. Buhar odalarının birçok yararı vardır; mesela kaslardaki ağrıları yok eder, derinin altına kadar temizlenmesini sağlar ve en önemlisi de vücudun ihtiyaç duyduğu nem oranını sağlar. Buhar odası sistemi içerisinde elektronik bir cihaz bulunmaz. Bu yüzden elektromanyeik dalgalar konusunda tedirgin olmamak gerekir.  Jeneratör dışarıda olur, ... Devamını Oku »

Sauna Bakımı Konusunda Püf Noktaları Nelerdir ?

sauna

çinde keyifli saatler geçirebileceğiniz, yorgunluğunuzu ve stresinizi atabileceğiniz ve bunun yanında fiziksel anlamda da fayda sağlayabileceğiniz mekanlar olan saunalar, insanların kendilerini yeniden kazanma yollarından birisidir. Yoğun sıcaklık altında gevşeyebileceğiniz saunalar sizin rahat dakika ve saatler geçirebildiğiniz mekanlar oldukları için size özgü alanlar olmaktadır. Eğer ortak kullanılan ticari işletme olarak hizmet veriliyorsa da kişilerin kullanımı sırasında bu mekanların yeteri kadar temiz ... Devamını Oku »

Buhar Odasının Faydaları Nelerdir?

buharodasi

uhar odası isminden de belli olduğu gibi içi buhar ile dolu olan bir odadır. Mozaik kaplı, bazı küçük hacimli buhar odalarında oturduğunuzda, etrafınızı buhar kaplamaya başlamasından itibaren ancak 15 dakika rahat oturabilirsiniz çünkü sıcaklık oldukça yükselmiş olur. Buhar odasının faydaları saymakla bitmeyecek kadar olsa da en önemli faydalarını aktarmak istiyoruz. Buhar banyosu vücut toksinlerinden arınmanın en basit yolu olarak düşünülmüştür. ... Devamını Oku »

Saunanın İnsan Sağlığına Faydaları

sauna

aunanın insan sağlığına olumlu yönde birçok etkisi vardır. Romatizmadan uyku bozukluğuna, gerginlikten depresif sıkıntılara kadar birçok konuda sağlığımız ile ilgili problemlere karşı iyileştirici etki gösteren sauna, bugün birçok sağlık uzmanı tarafından kabul görmektedir. Günün stresinden ve sorunlarından sıyrılıp sıcak, nemli ve ahşap bir oda içerisinde terleyerek ve gevşeyerek dinlenmenizi ve rahatlamanızı sağlayan bir sağlık kabinidir. Yararları eski çağlardan beri insanlar ... Devamını Oku »

Ev Saunası ve Özellikleri Nelerdir ?

ev-sauna

auna kullanımı insanların rahatlamasını, sağlıklı ve zinde kalmasını sıcaklık ve buharla birlikte sağlayan bir sistemdir. İnsan vücudunun saunada geçirdiği zaman sonucunda dolaşım sistemi hızlanır ve gözeneklerin açılmasıyla beraber derin bir temizlik imkanı buluruz.Saunalar kendilerine ait özel mekanlardan ziyade evlerimizin banyolarında uygun yerlerde kurulabilme özelliğine sahip olduktan sonra, popülaritesini hızlıca artırmıştır ve evlerimizde kişisel küçük spa merkezlerimiz haline gelmeye başlamışlardır. Kulağa ... Devamını Oku »

Buhar Odası ve Sauna Arasındaki Farklar Nelerdir?

sauna

apalı bir alan, yoğun sıcaklık, içeride oturan rahatlamış, dinginleşmiş ve genellikle ter atan insanlar…Bu tür tanımları duyduğumuzda aklımıza genellikle sauna veya hamam türü mekanlar gelmektedir. Bu iki mekana üçüncü olarak buhar odalarını da ekleyebiliriz. Yüksek sıcaklıklar sonucunda terleme yoluyla vücuttan zararlı maddelerin atıldığı, kasların gevşemesi ile birlikte de hem fiziksel hem de ruhsal bir rahatlama, stres atma hissinin kazanıldığı bu ... Devamını Oku »

Scroll To Top