Buradasınız: Anasayfa > Temizlik > Rutubet Lekeleri Temizliği Nasıl Yapılır ?
Rutubet Lekeleri Temizliği Nasıl Yapılır ?

Rutubet Lekeleri Temizliği Nasıl Yapılır ?

Yaşadığımız mekanlarda gözümüze çarpan rutubet lekeleri, çok dikkat çekici ve insanın huzurunu bozacak bir görüntüdür. Ortaya çıkma sebebi birçok farklı madde ve yapı olabilen bu lekeler, gerekli önlemler alınmaz ise zaman içinde çok fazlalaşır ve yayılırlar. Bu yayılma sonucunda hem kullandığınız malzemelere ağır hasarlar verilebilir hem de sağlığınız için önemli tehlikeler ortaya çıkabilir. Özellikle tavan veya duvarların üst kısımları gibi erişmesi zor yerlerde ilk belirtileri ortaya çıkan bu lekeler zaman içinde borulardan sızan suların, dış mekandan duvara vuran yağmur suları veya nemin etkisiyle iç cepheye doğru sızarlar.

Rutubet lekelerinden kurtulmak için öncelikle bu lekelerin etrafındaki su sızıntılarını ve su ile alakalı durumları kontrol etmeniz gerekir. Çünkü suyun direkt olarak müdahalesi olmasa bile küçük bir alanda vereceği nem oranı da rahatlıkla tavandan sızarak diğer tarafa leke olarak çıkabilir. Eğer bu lekeler dışarıdaki kar yağışı sonrası ortaya çıktıysa bunun sebebi mevcut yere yakın yerde donan buzlar ve bunların erirken ortaya çıkan kimyasal etkinin duvarı da etkileyebilmesi de olabilir. Böyle bir durumda çatının yapısıyla ilgili olmayabilen bir sorun çatınızla yaşam alanınız arasındaki yalıtım eksikliğinden meydana gelebilir.

Yalıtım Yaptıracak Ehil Firmalara Ulaşmak İçin Hemen Aşağıdaki Linke Tıklayın.

Nem Ve Rutubet Yalıtımı

Bu sıkıntılardan kurutulmak için öncelikle dikkat etmeniz gereken nokta rutubetle ilgili problemin çözülmeden temizlik işine kalkışmamak gerektiğidir. Çünkü genellikle su ile yapılacak yüzeysel bir temizlik temel ortaya çıkış sebebi su olan bu problemin daha hızlı bir şekilde tekrar yayılmasına sebep olabilir. Genellikle arka planda yapılacak bir yalıtım faaliyeti ile çözülecek bu sorun tam olarak giderildiğinde rahat bir şekilde bütün dışarı doğru kusulmuş pisliklerden duvar veya tavanınızı arındırabilirsiniz. Bu tarz lekeler yüzeysel temizlik ile giderilemeyecek boyuttaysa ya da estetik açıdan güzellik tam yakalanamadıysa yapılacak diğer çözüm olarak boya faaliyetini de verebiliriz. Klasik uygulanacak boyadan önce lekelerin giderilmesine yarayan bir astar boya uygulaması daha sağlıklı bir çözümün gelmesine yardımcı olur. Sağlıklı bir yalıtımla bu tarz lekelerden tamamen kurtulmanız olasıdır.

Bu konuda dikkat etmeniz gereken bir diğer önemli nokta gözünüze çarpan rutubet lekesini hafife almayıp hemen gerekli önlemleri almanız gerektiğidir. İlerleyen bir rutubet sorunu tavan, duvar ve hatta çatınıza dahi zarar verebilir.

Yalıtım Firmalarına Hemen Ulaşmak İçin Linki Tıklayın.

Nem Ve Rutubet Yalıtımı

Incoming search terms:

  • rutubet lekesi nasıl çıkar
  • rutubet nasıl temizlenir
  • duvar kağıdı temizliği nasıl yapılır
  • duvardaki rutubet nasıl temizlenir
  • tavandaki rutubet nasıl temizlenir
  • duvardaki küf nasıl temizlenir
  • rutubetlı duvar temızlıgi
  • tavandaki kuf nasil temizlenir
  • rutubetli duvar nasıl temizlenir
  • rutubet ne ile silinir

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

HTML tags are not allowed.

Scroll To Top