Buradasınız: Anasayfa > Dekorasyon > Pencere Tamiri
Pencere Tamiri

Pencere Tamiri

Her bina veya benzer yapının olmazsa olmazı olarak kabul edilen ve bulunduğu yapının değerini artıran pencereler hangi malzemeden olurlarsa olsunlar zaman içinde eskime, bozulma gösterirler veya çeşitli dış etkenler sebebiyle bakım ve tamire ihtiyaç duyarlar. Pencere tamiri genellikle ihmal edilir, bunun yanında tamire ihtiyaç duyan bir pencere evin masraf listesinde ve yaklaşan yaz veya kış sezonu öncesi moral bozucu bir ekstra iş olarak görülür. Bizi bu tarz bir genellemeye iten zararlar apaçık görülebildikleri gibi sinsi şekillerde de ilerleyebilirler. Yaşı fazla olan bir pencereye orta karar bir fırtına derin çatlaklar açabilir, buzlanma veya su etkisi pencerenin yapısını bozarak yapısal zarar verebilir. Ancak bu konuda başımıza gelecek en büyük tehlike bu tarz olabilecek sorunları görmezden gelerek normal bakım onarım faaliyetlerini ertelemek ve tam da çok ihtiyaç duyduğumuz mevsim ortasında bu tarz sorunlarla karşılaşmaktır. Pencerenizde ortaya çıkacak bir sorun sadece kendi başına kalmaz, enerji sarfiyatı, böcek istilası gibi bağlantılı problemlere de yol açabilir. Bu sebeplerden dolayı pencere tamiri hafife alınacak bir konu değildir.

Pencere Tamiri Yaptıracak Ehil Firmalara Ulaşmak İçin Hemen Aşağıdaki Linke Tıklayın.

Pencere Tamiri

Penceremizin her daim verimli kullanılabilmesi için gerekli ilk adım belirli zamanlarda pencerelerimizin temel bakımı ile ilgilenmektir. Büyüklerimizin söylediği şeyi tekrar ederek pencerelerimizi her bahar öncesi yıkamak da bir başlangıç noktası olabilir. Ancak yıkama faaliyeti ile sağlayacağımız bir fayda da bu işi yaparken ileride tehlike yaratabilecek işaretlerin önceden fark edilebilmesi olabilir. Yıkamadan yola çıkarak devam edeceğiniz bir bakım faaliyeti ile ahşap malzemenin sararması, eksik parçalar veya çerçevenin gevşemesi gibi bir problemi daha çok büyümeden fark etmeniz, pencere tamiri konusunda da daha kolay ve az maliyetli bir şekilde işin altından kalkmanızı sağlayabilir.

Pencere tamiri konusu gündeme geldiğinde öncelikle akla hızlı ve pratik tamirlerle işi büyümeden atlatabilme ihtimalleri gelir. Örneğin cam bölümünde meydana gelen bir çatlakta hemen camın dağılmasını önlemek için şerit ve kanal bantlar yardımıyla sarabilirsiniz. Kanat veya çerçeve bölümünde olan bir çatlama için kalafatlama işi yardımcı olabilir. Veya su çekme var ise plastik malzemelerle bu durumun önlemi alınarak yalıtım sağlanabilir. Ancak çoğu kişi için saatlerini harcaması gerekecek olan ve ana sorunu biraz daha erteleyecek olan  bu işlerin tamamlanabilmesi için işinde ehil olmuş bir pencere tamircisi ile irtibata geçmeniz gerekmektedir.

Küçük bir şekilde fark ettiğiniz bir problemin zaman geçtikçe büyümesi ve ileride daha büyük uğraş gerektirecek bir problem haline gelmesi ev bakım faaliyetlerinde temel bilinen noktadır. Pencere konusunda da sabit açma, kapama hareketleri, mevsimsel ısı değişimleri gibi durumlar pencerelerin performansını gitgide düşürürler. Bu konuda karşılaşacağınız büyük sorunları düşünüp mutlaka iş büyümeden bir tamirciden bilgi ve yardım almanız gerekir ve pencere tamiri yaptırmanız gerekir.

Bir çok farklı malzeme ile piyasada yer alan pencerelerin bakım maliyetleri genellikle aynı olabileceği gibi, oluşacak problemler sonra tamir masrafları pek de aynı miktarlarda olmayabilir. Buna göre eğer pencere malzemeniz daha kaliteli ise, herhangi bir tamir masrafının daha ağır olacağından bakım konusunda daha dikkatli olmanız gerekmektedir.

Pencere Firmalarına Hemen Ulaşmak İçin Linki Tıklayın.

Pencere Tamiri

Incoming search terms:

  • pencere tamiri
  • ahşap pencere tamiri nasıl yapılır
  • çatlak pencere camı nasıl
  • pencere problemleri

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

HTML tags are not allowed.

Scroll To Top