Buradasınız: Anasayfa > Diğer > Oto Kaporta Servisi ve Kasko Yardımı
Oto Kaporta Servisi ve Kasko Yardımı

Oto Kaporta Servisi ve Kasko Yardımı

Araçlarımızda yaşadığımız küçük hasarlı kazalarda genellikle hemen kasko şirketimizle iletişime geçmeyiz.  Örneğin arabanın çamurluğunun çıkması, tampon ezilmesi veya kapının biraz içeri geçmesi gibi hafif sayılabilecek ve aracın yürüyenini etkilemeyen problemlerde kasko şirketi ile anlaşmaya çalışma, hasrın belirlenmesi, suç yüzdeleri vb. gibi bir çok prosedür işlemlerinin uygulanması çok zamanımızı alır ve bu süre içinde kendimiz de çoktan yaptırabileceğimiz problemler için bu işlere genellikle değmez. Bu yüzden aracın pert olması ya da ağır hasarlı olarak kullanılmaz hale gelmesi gibi üzücü durumlar dışında kaporta ile ilgili problemlerde başvurduğumuz kişiler çeşitli markalara özel olarak veya bireysel ve bağımsız çalışan oto kaporta servisleridir. Oto kaporta servisi ve kasko yardımı bu konuda birbirinden ayrılır. Genelde ekonomik olarak karşılamakta pek de güçlük çekmeyeceğimiz hasarlardan dolayı uğradığımız kaporta servisleri bu işlerle ilgilenirken aracımızın gövdesi ile ilgili dikkat etmemiz gereken hususları da anlatarak bir anlamda araç için hafif bir bakım da yapmış olurlar. Tabi ki aracımızda sigortamızın kapsayacağı şekilde bir hasar var ise kaportada yapılacak müdahaleler ve bunların hesaplanması ve kasko şirketi ile anlaşılması da atlanmaması gereken önemli olaylardır. Araçlarımızı emanet ettiğimiz kaporta servislerinde dikkat etmemiz gereken bazı noktalar vardır. Bunlardan birkaç önemli olanını açıklamaya çalışalım.

Herkes aracı ile yaptırdığı bir işte güvenilir bir ehil kişi ile çalışmak ve iş sonucu kaba tabirle kazıklanmamak ister. Buna bağlı olarak da küçük işlerden ziyade kasko şirketinin de işin içinde girdiği büyük tamir işlerinde çok dikkatli hesaplar yapmak gerekir. Burada yapılan tamiratın kalitesi önemlidir ve çıkarılan maliyetin iyi hesap edilerek gerçekçi yapılması gerekir. Genellikle  meydana gelen hasarın tümü herhangi bir parça kopmadıysa tam olarak saptanmaz ve kaportanın kendine olan küçük bir detay hesaba eklenmez. Bu gibi eksikliklerden sıkıntı çekmemek ve ilk başta hesaplanan tahmini maliyetin iki katına çıkmasını engellemek için tecrübeli ve işinde ehil bir oto kaporta servisi ile çalışmanız gerekir.

Kasko Sigortası Yaptıracak Ehil Firmalara Ulaşmak İçin Hemen Aşağıdaki Linke Tıklayın.

Kasko Sigortası

Kaportasında herhangi bir tamirat yapılan bir otomobilin bu işten sonraki en önemli detaylarından biri tamir yapılan bölgeye yapılan boyanın aracın orijinal boyasıyla aynı tutup tutmadığıdır. Aslına baktığımızda bu durum çok da kolay bir şey değildir ve çeşitli sebeplerden dolayı yapılan boya orijinaliyle tutamayabilir :

-Güneş etkisi: Ne kadar aynı renk tonunda olursa olsun, güneşin UV ışınlarına maruz kalan bir otomobilin boyasına baktığımızda yeni yapılan yer daha parlak gözükecektir.

-Farklı boya markaları: Genellikle tüm kaportacılar aynı boyaları kullansalar da aynı renk tonunda farklı markanın verdiği etki aracın orijinal boyasıyla ufak bir farklılık oluşturabilir.

-Boya işlemindeki farklılıklar: Eğer aracınızın boyası tamamen orjinalse, oto kaporta servisinin yapacağı bölgesel boyanın rengi aynı dahi olsa kullandığı aletlerden püskürtme sayısına kadar her ufak detay boyanın orjinalinden farklılaşmasına sebep olur.

Bu gibi sebeplerden dolayı kaporta işinin en can sıkıcı bölümü olan işlemin yapıldığı yerin boyanması sorunu; kesin çözüm isteyenlerin aracı tavandan aşağı denilen şekilde yani komple boyatmasına kadar gider. Ancak bu yapılan işlem aracın küçük değil de daha büyük bir hasar aldığı ve komple boyaya maruz kaldığı hissi vermekte ve 2. el satışlarında fiyat düşürmektedir.

Sigorta Firmalarına Hemen Ulaşmak İçin Linki Tıklayın.

Kasko Sigortası

Incoming search terms:

  • kaporta boyatirken nelere dikkat edilmeli forum
  • kaskodan kaporta
  • Otomobil kaporta için ne gerekir

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

HTML tags are not allowed.

Scroll To Top