Buradasınız: Anasayfa > Dekorasyon > Ofis Dekorasyonu Sırları
Ofis Dekorasyonu Sırları

Ofis Dekorasyonu Sırları

Ofis Nasıl Dekore Edilmeli?

Ofis dekore edilirken bazı kriterler göz ardı edilmemelidir. Bunlardan en başta geleni insan sağlığı ile ilgilidir. Dekorasyona başlarken seçilen mobilyalar kesinlikle kanserojen madde içermemelidir. Ofisimizi tasarlarken buna dikkat etmemiz gerekir.

Dekore ederken basit, ergonomik ve işlevsel olması çok önemlidir. Ofis kişiye hitap eden ve en önemlisi ofis sahibi kişinin iş sektörüne hitap eden bir dekorasyonda olmalıdır. Bu aşamada profesyonel bir iç mimardan yardım alınabilir bu şekilde kişilerin beğenisine sunulan bir  tasarım daha başarılı olur.

Tasarımımızı kötü yönde şekillendirmemiz gerekir. Tasarım ele alınırken bir çok kural ve kaideye uymak gerekir. İşlevselliğe önem verirken sağlığı bozacak bir madde kullanmamamız gerekir.

Şirketinizin  faaliyet alınına uygun tasarımını yapmanız gerekiyor. Satış; toplantı odaklı  istiyorsanız dikkat etmeniz gereken en basit şeylerden biri priz şarj olayı. Masanıza gizli bir detayla bunu yerleştirmeniz takip bakımından sizler içinde çok işlevsel bir özellik olur.  Sirkülasyonu çok olan bir şirkette renkler daha canlı  sirkülasyonu az olan bir şirkette renkler daha  cansız seçilmeli. Satış odaklı şirketlerin  daha renkli canlı olması etkileme için önemlidir. Çalışanlarınıza odaklı bir şirkete sahipseniz  onlara hitap eden tasarım ve işlevsel de olmalıdır. Kendilerini rahat hissettirecek sıcak bir ortam çalışmalarını da olumlu yönde motive edecektir.

Nereye hizmet verdiği ve kiminle hizmet iletişimi içinde olduğu önemlidir. Ofis objeleri; tablolar aynalar kişinin kişilik özelliğini yansıtan nesnelerdir. Seçilen tüm ürün tablo sanat eserlerinin kişiliğinizle bağdaşması ya da sahibinin kişiliğiyle bağdaşması gerekmektedir. Kullanmış olduğunuz objenin sizin sektörünüzle bağlantılı olması gerekmektedir. Gelenleri etkilemek için de bu imaj çok önemlidir.

Rahatlığa önem veriyorsanız bunun için en başta  koltuğunuz ve sandalyenizin doğru seçilmesi. Sandalyenizin yüksekliğini diz kapağınızın hizasında olmalı. Eğer ayaklarınızın rahatlığına önem veriyor zorluk çekiyorsanız bunun için masa altı için ayaklık seçmeniz yeterli olacaktır.

Dekorasyonunuzu yaparken en temel özellik şirket sektörünüze uyumlu bir  tasarımı yaratmak. Doğru obje seçimleriyle bunları tamamlayabilir gelenlere daha etkileyici bir ortam sunmuş olursunuz. Sağlıklı, işlevsel, etkileyici bir imaj yaratmak bu yönde yapılan tercihlerle sizin elinizde.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

HTML tags are not allowed.

Scroll To Top