Buradasınız: Anasayfa > Nakliyat > Nakliyat İşlemlerinde Fiyatı Belirleyen Faktörler
Nakliyat İşlemlerinde Fiyatı Belirleyen Faktörler

Nakliyat İşlemlerinde Fiyatı Belirleyen Faktörler

Nakliyat, bir malın veya bir eşyanın herhangi bir noktadan başka bir noktaya taşınması işlemidir. Nakliyat en basit tanımı ile böyle bilinse de, günümüzde taşımanın yanında ek seçenekler de sunmaktadır. Mobilya ve beyaz eşya gibi büyük eşyaların dışında kişilerin özel eşyalarının toparlanması, ambalajlanması, düzgün şekilde araca yüklenmesi ve gidilen yerde de aynı özenin gösterilerek eşyaların yerleştirilmesi nakliyatın içine girmektedir. Nakliyat işlemlerinde firmaların sunduğu hizmetlerin kalitesine göre fiyat farklılıkları meydana gelmektedir. Bu yazımızda nakliyat işlemlerinde fiyatı belirleyen faktörlere değineceğiz.

Birçok kişi taşınma işlemlerini olabildiğince düşük fiyata yaptırmaya çalışmaktadır. Ancak düşük fiyatlı nakliye işlemlerinde herhangi bir sigorta olmadığı için eşyalara gelebilecek hasarlardan firma sorumlu olmaz. Oluşabilecek hasarlar da, kaliteli bir nakliye firmasına verilecek miktarın çok daha fazlasına neden olabilir.

Nakliye firmaları yükleme ve taşıma işlemlerine başlamadan önce ev sahibi ile irtibata geçip eşyalar ve bina hakkında detaylı bilgiler alır. Bu sayede hem kullanıcıya net bir fiyat söyler hem de paketlenecek, ambalajlanacak özel eşyalar için uygun malzemeler getirir. Nakliyat işlemlerinde fiyatı belirleyen faktörleri şu şekilde sıralayabiliriz:

-           İki yer arasındaki mesafe,

-           Taşınacak eşya miktarı,

-           Dairenin kaçıncı katta olduğu,

-           Dairenin bulunduğu binada asansör olup olmadığı,

-           Taşınan yerdeki dairenin kaçıncı katta olduğu,

-           Taşınan yerdeki binada asansör olup olmadığı,

-           Paketleme hizmeti istenip istenmediği,

-           Taşımada kullanılacak aracın kapasitesi.

Tercih edilen nakliyat firması ile taşıma öncesinde mutlaka bir sözleşme yapılmalıdır. Bu sözleşmede, taşıma esnasında eşyalara gelebilecek zararlarda firmanın sorumlu olacağı ve eşyaların maliyetinin firma tarafından karşılanacağı belirtilmelidir. Eşyaların oldukça güvenli ve profesyonel bir şekilde taşınması için kesinlikle kaliteli ve işinde ehil nakliyat firmaları tercih edilmelidir. Bu sayede taşınma işlemi son derece hızlı ve kaliteli bir şekilde gerçekleşir.

 

 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

HTML tags are not allowed.

Scroll To Top