Buradasınız: Anasayfa > Mutfak

Kategori Arşivi: Mutfak

Bulaşık Makinesi Dizaynı ve Program Seçenekleri

bulasik-makinesi

lacağımız bulaşık makinesinin iç düzeni, kullandığımız ürünlerin büyüklüklerine göre değişmelidir. Tellerinin biraz kalın olması faydalı olacaktır. Tencerelerimizi bulaşık makinelerinde sürekli yıkıyorsak, özellikle üst rafın yukarıya doğru kalkıp tencere boyuna göre ayarlanabilir olması çok fayda sağlayan bir özelliktir. Alt rafların da katlanabilir olması bu noktada önemlidir. Bu rafların katlanabilir olmaları, ürünlerin daha rahat yerleştirilebilmelerine olanak sağlayacaktır. Bunun yanında raflarda tuştu sağlayan ... Devamını Oku »

Mutfak Temizliği

mutfak temizliği

Mutfak temizliği, mutfaklarda sürekli yemek pişirilmesi ve bazı geniş mutfaklarda yemek yenmesi gibi durumlardan dolayı hijyenin sağlanması için düzenli olarak yapılması gereken uygulamalardır. Ev temizliğinin en önemli kısmı olan ve insan sağlığı için son derece önemli olan mutfak temizliği işlemlerini mutfak dolabı temizliği, buzdolabı temizliği, ocak temizliği ve mutfak evyesi olarak ayırabiliriz. Bu yazımızda mutfak temizliği hakkında bilgi sahibi olacaksınız. ... Devamını Oku »

Mutfak Yenileme Konusunda Ustalardan Öneriler

evbilgi-com

İnsanoğlu geçmişten bu yana, temel besin ihtiyacını karşılamak amacı ile kurduğu küçük kare alanlarda ömrünün çoğunu geçirmiştir. Daha sonrası ev kavramının çıkması ile o yapılar mutfak adını alarak evlerimizin sultanları olmuştur. Mutfaklar, yaşamımızın birçok alanını kaplayan ve yaşamımıza sağladığı kolaylıklar ile hayatımızı ferah bir alana dönüştüren yegane yapılardır. Hepimiz biliyoruz ki, besin ihtiyacı insanların en temel ihtiyaçlarındandır. Bu ihtiyacı karşılayabilmek ... Devamını Oku »

Mutfak Tasarımı İçin Lezzetli Fikirler

ehil-com

Dekorasyon dünyası, gün geçtikçe yenilenen, her an farklı tasarımların ortaya çıktığı bir dünyadır. Bu renkli dünya içerisinde kendinizi her anlamda çılgın tasarımlar içerisinde bulabilirsiniz. Mutfak tasarımı seçenekleri de bunlardan birisidir. Evlerimizde yenilenme ve tadilat dendiği zaman akla gelen önemli yerlerden bir de mutfaktır. Aslında her dekorasyon, bir yenilenmedir. Genellikle salon veya odalardan daha kalıcı şekilde kurulumu yapıldığı için bir yenilenme ... Devamını Oku »

Bulaşık Makineleri Servis ve Bakımı

bulaşık makinesi servisi

Üretilmeye başlandığı tarihten itibaren çok yoğun bir ilgiyle karşılanan ve artık imkanı olan herkesin edinerek önemli bir zahmetten kurtulmayı hedeflediği bir cihaz olan bulaşık makinesi sadece alırken değil, kullanım süresince de belli başlı bakım işlemleri gerektirmektedir. Buna göre makinenizin ömrünün uzun olmasını istiyorsanız belli başlı bakımları yapmalısınız. Bu işlemler uzun süre aralıkları ile yapılacak temizlik işlemleri veya günlük kullanımda çok ... Devamını Oku »

Mutfak Tezgahı Seçiminde Püf Noktalar

evbilgi-com

Mutfaklar, hayatımızda oldukça önemli bir yere sahip yapılardır. Geçmişten bugüne kadar, her anlamda hayatımızı kapsayan mutfaklarımızı dekorasyon açısından da önemli kılan, evimizin ana yapısı olması ve günlük hayatta evin en çok zaman geçirdiğimiz bölümü olmasıdır. Bu yüzden gün geçtikçe gelişen tasarım dünyası, mutfaklarımıza da yansıyarak,onları daha çekici ve ayrı bir atmosfere sokmuştur. Dekorasyon dünyası, bizleri yepyeni tasarımlar ile tanıştırır iken, ... Devamını Oku »

Mutfak Yenileme İçin Farklı Alternatifler

evbilgi-com

Mutfaklar hayatımızın vazgeçilmez yapılarıdır. Hayatımızın çoğu zamanını kaliteli bir şekilde burada geçiririz. En keyifli sabah kahvaltılarını mutfağımızda yaparız. Her güzel anın bir tadı vardır. Sabahları yapılan kahvaltıların tadını da mutfakta çıkarırız. Mutfaklar hayatımızda bu denli önemli iken, onların bakımını, temizliğini ve dekorasyonunu da unutmamalıyız. Bu yüzden bu yazımızda mutfak yenileme için farklı alternatifler ve bu alternatiflerin geliştirilmesinden bahsedeceğiz. Mutfak Yenileme Yaptıracak ... Devamını Oku »

Mutfak Dekorasyonu İçin Sıradışı Fikirler

evbilgi-com

Mutfaklar hayatımızda en önemli yere sahip yegane yapılardır. Bu yapılar hayatımıza yemek yemek, keyifli sohbetler eşliğinde sevdiklerimiz ile vakit geçirmek gibi bir çok artı değer katıyor. Özellikle beslenme ihtiyacı bizim temel ihtiyaçlarımızdan olduğu için, mutfakları en temel anlamı ile bu yüzden kullanıyoruz. Fakat gün içerisinde bu kadar çok sıklıkla kullandığımız bu yapılara farklı ve yaratıcı konseptler dahil etmek zamanımızı daha ... Devamını Oku »

Bulaşık Makinesi Seçmenin Püf Noktaları

bulasik-makıne

ayatımızı kolaylaştıran bir cihaz olan bulaşık makinesini evimiz için seçerken dikkat etmemiz gereken bazı noktalar bulunmaktadır. Bunların başlıcalarını sıralayacak olursak : -Öncelikle ihtiyaçlarınıza göre kapasite ve program sayısı belirlemelisiniz. Örneğin kalabalık bir aile için düşük kapasiteli ve az programlı bir makine seçimi ekonomik olmayacaktır. -Enerji seviyelerine ve su tüketimine dikkat edilmelidir. Dört kişilik bir ailenin bulaşığı, elde yıkama esnasında ortalama ... Devamını Oku »

Mutfak Dekorasyonu İçin Püf Noktalar

evbilgi-com

Mutfaklar hayatımızda oldukça önemli bir yere sahip yapılardır. Hayatımızda yemek yemek kavramı temel ihtiyaçlarımızdan olduğu için, günümüzün çoğunu mutfaklarımızda geçiririz. Bu yüzden de mutfak dekorasyonu oldukça önemlidir. Dekorasyon dünyası, gün geçtikçe yenilenen, her an farklı tasarımların ortaya çıktığı bir dünyadır. Bu renkli dünya içerisinde kendinizi her anlamda çılgın tasarımlar içerisinde bulabilirsiniz. Sürekli gelişmeye devam eden yeni teknolojiler ve yeni teknik dizaynlarla birlikte ... Devamını Oku »

Scroll To Top