Buradasınız: Anasayfa > Dekorasyon > Mutfak Dolabı Seçenekleri
Mutfak Dolabı Seçenekleri

Mutfak Dolabı Seçenekleri

Mutfak dolabı, evlerde giriş çıkışların en fazla olduğu mutfaklarda kullanım kolaylığı sağlamak amacı ile üretilmiş saklama üniteleridir. Mutfakların genişliğine ve kullanıcının isteklerine göre üretilen mutfak dolapları, farklı malzeme türleri ile her zevke hitap edebilmektedir. Bu yazımızda mutfak dolabı hakkında püf noktalara ve mutfak dolabı çeşitlerine değineceğiz.

Mutfak dolabı yaptırmak istenildiğinde en önemli nokta, dolabın malzemesi hakkında doğru bilgileri alabilmektir. Kullanıcının tercih ettiği firma, kullanıcıya malzemeyi ve projeyi en iyi şekilde tanıtmalıdır. Aksi takdirde montaj sırasında farklı beklentiler oluşabilir.

Mutfağın büyük veya küçük olması projede farklılıklar yaratacaktır. Örneğin, mutfak küçük ise, çekmece modülleri mutlaka kullanılmalıdır. Mutfak geniş ise, diğer aksesuar modülleri de kullanılabilir. Ancak küçük bir mutfakta öncelik kesinlikle genel kullanım ihtiyaçları karşılayacak modüllerdedir. Proje de o modüllere uygun yapılmalıdır.

süper mutfak 1024x458

Mutfak dolabı, üretiminde kullanıldığı malzemeye göre; ahşap, lake ve laminant olmak üzere üçe ayrılır. Bu mutfak dolabı çeşitlerini kısaca açıklayalım.

-          Ahşap Mutfak Dolapları: Diğer mutfak dolaplarına göre daha pahalı olan ahşap mutfak dolapları, klasik mutfak tutkunu kullanıcılar için vazgeçilmez bir seçenektir. Yapımında kullanılan ağaca göre fiyatı değişen ahşap dolaplar, aynı zamanda işçiliğinin zahmetli olması yüksek fiyata sahip olmasına neden olmaktadır.

-          Laminant Mutfak Dolapları: Fiyat olarak lake ve ahşap dolaplara göre daha ekonomik olan laminant mutfak dolapları, bu nedenle en sık tercih edilen dolap çeşidi durumundadır. Fazla renk alternatifi ve kolay temizliği ile mermere göre büyük avantaj sağlayan laminant dolapların kalitelilerinde parmak izi kalmamaktadır.

-          Lake Mutfak Dolapları: Oldukça şık bir görüntüye sahip olan lake mutfak dolapları laminant dolaplara göre daha yüksek fiyatlara sahiptir. Lake dolaplar kullanım olarak diğer mutfak malzemelerine göre daha fazla dikkat gerektirir. Herhangi bir darbe karşısında zarar görebilir. Renk alternatifi çoktur ve temizliği oldukça kolaydır. Herhangi bir kimyasal kullanmadan, nemli bir bez ile lekeler kolayca giderilebilir. Son derece kaliteli olan lake dolaplarda renk değişimi, solma gibi sorunlar ortaya çıkmaz.

Mutfaklarda şık bir ortam yaratmak ve kullanıcıya uygun alanlar oluşturabilmek için, mutfak dolabı seçeneklerinden en uygunu, işinde ehil firmalara danışılarak tercih edilmelidir. Mutfak dolabı yapımı fiyatları konusunda da araştırma yaparak işin başlamdan önce ortalama ne kadar mal olacağını öğrenebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

HTML tags are not allowed.

Scroll To Top