Buradasınız: Anasayfa > Diğer > Konut Sigortası Poliçeleri ve Önemi
Konut Sigortası Poliçeleri ve Önemi

Konut Sigortası Poliçeleri ve Önemi

Yaşadığımız değerli bir mekan olan evimizi güvence altına almak için yapılması gereken işlemlerden birisi olarak gösterebileceğimiz konut sigortaları, sizin belirleyeceğiniz seçenekler doğrultusunda ortaya çıkartılan teminatlar ile birlikte hazırlanır ve işler hale getirilir. Bu belirlenen teminatlar doğrultusunda ödenecek miktarlar veya sigorta kapsamındaki sorunlar konusu da açıklığa kavuşmuş olur. Bu konulara  daha derin bakacak olursak, teminat kapsamına giren sorunların birbirinden farklı şekilde gelişebileceği ve farklı fiyat seviyelerinde olabileceği konusunda birkaç bilgi verebiliriz. Konut Sigortası ve önemi gün geçtikçe artmaktadır.

Konut Sigortası Yaptıracak Ehil Firmalara Ulaşmak İçin Hemen Aşağıdaki Linke Tıklayın.

Konut Sigortası

Risklere karşı gösterebilecek teminatlar her sigorta şirketinde farklılıklar göstermektedir. Bu durumda uzman bir aracıya kesinlikle danışılması ve bu konular hakkında bilgi alınması gerekmektedir. Öncelikle sizin riskleriniz tespit edilir ve bu riskler doğrultusunda size bir teklif poliçesi sunulur. Örnek olarak; binanız mevki olarak yüksek bir tepede ve kat olarak da üst katlarda ise bu kişilerin sel veya su baskınları ile ilgili poliçeyi yaptırmasına gerek yoktur. Ülkemizde genelde hırsızlık poliçeleri ve deprem poliçeleri ağırlıklı olarak yaptırılmaktadır.

Sigorta Firmalarına Hemen Ulaşmak İçin Linki Tıklayın.

Konut Sigortası

Poliçelerin fiyatlarına bakacak olursak, konut sigortasında ödenecek primlerin başında öncelikle evin büyüklüğü ve değeri gelir. Sigortalanan konutun hangi bölgede olduğu bu primin belirlenmesinde önemlidir. Örnek olarak verebileceğimiz bir kriter evin deprem bölgelerinde olup olmamasıdır. Türkiye’de 4 dereceden deprem bölgeleri mevcuttur. 1. Derece deprem bölgesi fay hattına en yakın konum demektir ve fay hattından uzaklaştıkça 2-3-4 diye devam eder. Fay hatlarına yakın konutların deprem primleri oldukça yüksektir. Yine yaptıracağınız konut sigortası poliçesinin fiyatı evinizde bulunan eşyaların maliyetlerine göre de değişmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

HTML tags are not allowed.

Scroll To Top