Buradasınız: Anasayfa > Kombi

Kategori Arşivi: Kombi

Kombi Garanti Şartları

kombi-bakımı-13

Her elektronik üründe olduğu gibi kombilerde de arıza ve hatalarla sıkça karşılaşılır. Eğer ürününüz garanti kapsamındaysa seçtiğiniz markanın servis ağlarında tamirini ve bakımını yaptırmanız en iyisi olur. Kombi seçerken geniş servis ağı sağlayan bir firmadan yana tercihinizi kullanmışsanız içiniz rahat bir şekilde arızaları, tamir gerektiren durumları atlatabilirsiniz. Peki hangi durumlarda garantisi olan ürününüzü hiç bir ücret ödemeden yaptırabilirsiniz? Hangi durumlarda ... Devamını Oku »

Yoğuşmalı Kombi

kombi_secimi

oğuşmalı kombiler verimliliği üst düzeyde olan su ısıtıcılarıdır. Kombiniz doğalgaz yaktığı zaman büyük miktarlarda su buharı ortaya çıkar. Yoğuşmalı kombiler çıkan su buharının enerjisini kendi enerjisine katar ve enerjisini aldığı yoğuşan buharı, su olarak dışarı atar. Normal kombilerin verimleri %80 ile %92 arasında değişirken yoğuşmalı kombiler, %105 ile %109 arasında değişen verimlerle çalışırlar. Çalışma prensibi, yanma gazının kombiye giren soğuk suyu önceden ısıtmasıdır. ... Devamını Oku »

Kombi Servisi Ve Önemi

kombi

yi bir kombi servisi bir çok bölgede genellikle bir telefon kadar yakındır. Sadece internete girip sahip olduğunuz kombinin markasını aramanız yeterli olacaktır. Bu yüzden işi yapacak servisi bulmak çok da zor değil gibi görünse de işi hakkıyla yapacak, güvenebileceğiniz, ehil bir servis yada ustayı bulmak hiç de kolay değildir. Kombi servisi ve önemi gün geçtikçe artan bir ihtiyaçtır. İşte size ... Devamını Oku »

Güvenli Kombi Kullanımında Püf Noktalar Nelerdir ?

kombiler

apalı mekanlarda ısınma ihtiyacının kolay şekilde giderilebilmesini sağlayan sistemler olan kombiler doğalgaz altyapısının ülkemizde de yaygınlaşması ile birlikte daha ön plana çıkmıştır. Buna göre çok zahmetsiz ve rahat bir ısınma sağlayan bir sistem olan kombi sistemlerinin bu rahatlığının yanında dikkat edilmesi gereken bazı özellikleri de bulunmaktadır. Aksi takdirde doğalgazın açığa çıkması dolayısıyla zehirlenmeler veya patlamalar dahi yaşanabilir. Bu yüzden hem ... Devamını Oku »

Kombi Seçimine Dikkat Edin

kombi_secimi

Bir şey almaya karar verildiğinde bütün detayları düşünülmelidir. Elbetteki kombiler içinde bu geçerlidir. Günümüzde teknolojinin geliştirdiği şartlar dahilinde  kullanıma uygun binlerce kombi firması bulunmaktadır. Isı sektörünün başındaki  bu firmalar tüketicinin konfor ve rahatlığı için teknolojiden milim milim faydalanmakta ve son model ürünlerini sizlere sunmaktadır. Buna rağmen kombi seçiminde dikkat etmeniz gereken bazı noktalar vardır. Kombi almaya karar verdiğinizde ilk önce ... Devamını Oku »

Neden Yoğuşmalı Kombi ?

Yogusmali-Kombi-2

Yoğuşmalı kombi hakkında biraz bilgi verecek olursak; hermetik kombi ailesinin bir üyesi olan yoğuşmalı kombilerdeki “yoğuşma” kelimesi buharın yoğuşması anlamına gelir. Kombiniz doğalgaz yaktığı zaman büyük miktarlarda su buharı ortaya çıkar. Yoğuşmalılar çıkan su buharının enerjisini kendi enerjisine katar ve enerjisini alır. Yoğuşup sıvı hale gelen buharı ise su olarak dışarı atılır. Normal kombilerin verimleri %80 ile %92 arasında değişirken ... Devamını Oku »

Kombilerde Güvenlik ve Verim

kombi-

ombi kullanımında farklı kombi çeşitleri birbirlerine farklı noktalarda üstünlük sağlarlar. Kombilerde güvenlik konusunda veya verim konusunda en uygun kombi seçimini yapmanız gerekmektedir. Burada bahsedeceğimiz ilk konu olarak güvenlik karşılaştırması yapacak olursak: Kombi Montajı Yaptıracak Ehil Firmalara Ulaşmak İçin Hemen Aşağıdaki Linke Tıklayın. Bacalı kombi çeşitleri, hermetik kombilere oranla daha tehlikelidir. Bu kombi sistemlerinde atık gazların dışarıya çıkacağı yol olan ferdi ... Devamını Oku »

Kombi Sistemlerinde Uygun Alan Seçenekleri

kombi-montaj

oğalgazın güvenli ve çevre dostu kullanımı ile birleşerek kullanıcılarına rahat bir ısınma imkanı veren kombi sistemleri, kendi içerisinde farklı kullanım alanları veya yoğunluklarına göre çeşitlendirilebilir. Buna göre örnek olarak yoğun bir ısınma ihtiyacına sahip olan endüstriyel alanda ya da büyük alanlı bir binada kullanılan kombi sistemi ile küçük bir daireye ısınma imkanı sağlayan kombi modellerinin aynı olması mantıklı değildir. Bunun ... Devamını Oku »

Kombi Seçmenin Püf Noktaları

kombicesitleri

ünümüzde ekonomik ve rahat ısıtma sistemi olarak modern yapılarda ilk tercih haline gelen kombi sistemleri, doğalgaz altyapısının ülkemizde yaygınlaşmasıyla beraber kullanım alanını da artırmaktadır. Buna göre evlerde veya işyerlerinde soba veya benzeri sistemlerin kullanım zorlukları, klasik kalorifer sistemlerinin de ortak kullanım ihtiyacı ortaya çıkarması gibi sebeplerden sıyrılarak herkesin kendi ısınma seviyesini ve şeklini ayarlayabileceği kolay bir sistem olan kombiler, bugün ... Devamını Oku »

Kombi Nedir?

thumb_kombi_4__1369437582

Bu yazımızda sizlere soru cevap şeklinde, kombi hakkında sık sorulan sorulardan yola çıkarak bir yazı hazırladık. İşte kombi hakkında sorulan sorular ve cevapları; 1.Kombi Nedir? Kombi ev ve iş yerlerimizin sıcak su gereksinimini ve ısıtma karşılayan bir cihazdır.Bu nedenle kısaca Kombi (combined=birleşik) olarak adlandırılır. 2.Nasıl Bir Cihazdır? Duvara monte edilebilen, ebatı küçük, hafif, az yer kaplayan, sessiz çalışan, bizlere dilediğimiz ... Devamını Oku »

Scroll To Top