Buradasınız: Anasayfa > Isıtma ve Soğutma > Kombi Kullanımında Tasarrufun Püf Noktaları
Kombi Kullanımında Tasarrufun Püf Noktaları

Kombi Kullanımında Tasarrufun Püf Noktaları

Güvenli ve dengeli ısınmayı sağlamak için en çok tercih edilen ve verim veren ısıtma sistemi olarak gösterilen doğalgazla çalışan kombi sistemleri özellikle doğalgaz altyapısının ülkemizde yayılması itibariyle tercih sıralamasında da en başlara yükselmiştir. Ancak ucuz yollu bir ısınma yöntemi olarak gösterilen kombi sistemlerinde de dikkatli kurulum ve kullanım yapılmadığında istenmeyen faturalarla ve zararlarla karşılaşmanız mümkün olabilir. Bu sıkıntılarla karşılaşmanız için dikkate almanız gereken bazı kriterler bulunmaktadır.

Doğalgaz tasarrufu için öncelikle yetkili firma tarafından yapılan tesisatın uygun çaplarda, yapılan hesaplar doğrultusunda en uygun biçimde yapılması gerekmektedir. Kombinin uygun bir şekilde seçilmesi ve %35-40 arasında ısı tasarrufu sağlayan ısı yalıtımının yapılması hayati önem taşımaktadır. Bununla birlikte eğer tesisatta bir yanlışlık varsa ilk petek ve son petek arasındaki ısı farkı çok fazla olacaktır ve bir odanız çok iyi ısınırken diğer odalarınızda ısınma problemleri yaşanacaktır. Yalıtım olmadığı durumlarda ise ısı kaybının fazla olduğu yerlerde ısınmayı etkin bir şekilde gerçekleştirebilmek için gerekenden çok daha fazla gaz tüketmek gerekecektir. Bu sayede oluşacak fazla tüketim sonucunda doğalgaz faturanız olması gerekenden kat kat fazla olacaktır.

Kombi Kurulumu Yaptıracak Ehil Firmalara Ulaşmak İçin Hemen Aşağıdaki Linke Tıklayın.

Kombi Kurulumu

Isı yalıtımı yapılmış binalarda doğalgaz tasarrufu için doğalgaz termostatı kullanmak akıllıca olacaktır. Doğalgaz termostatı ev içindeki bölümler arzu edilen ısıya geldiğinde kombiyi durduracak, bu sayede de fazladan bir ısınma oluşmayacak ve doğalgazdan büyük ölçüde tasarruf sağlanacaktır. Doğalgaz termostatının bir diğer özelliği de uzaktan kontrol sistemi sayesinde evin dışından da ayarlanabilmesidir. Bu sayede eve gelmeden kısa bir süre önce kombinizi çalıştırabilir ve evinize vardığınızda arzu ettiğiniz ısı düzeyine kavuşmuş olabilirsiniz.

Doğalgaz tasarrufunun en önemli unsuru ise kombinin çok fazla açılıp kapatılmamasıdır. Normal bir kombi çalışma anında 30 dakikada tüketeceği gazı tüketir. Bir çok insan kombiyi gün içinde evden çıktığı zamanlarda kapatarak doğalgaz tasarrufu yaptığını düşünse de aslında normalde yakacaklarından çok daha fazla doğalgaz tüketir.

Kombi Kurulum Firmalarına Hemen Ulaşmak İçin Linki Tıklayın.

Kombi Kurulumu

Incoming search terms:

  • kombi kullanmanın püf noktaları
  • kombiyi tasarruflu kullanma
  • tasarruflu kombi kullanimi
  • kombi kullanımı tasarruf
  • kombi kullanımı püf noktaları
  • kombi tasarrufu
  • kombide tasarruf
  • kombi tasarruf
  • kombi yi tasarruflu kullanma
  • kombi kullanımında tasarruf

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

HTML tags are not allowed.

Scroll To Top