Buradasınız: Anasayfa > Kartonpiyer

Kategori Arşivi: Kartonpiyer

Asma Tavan Sistemleri

asma tavan sistemleri

Asma tavan sistemleri, iç mekanlarda bulunan tavanın altına ses yalıtımı, ısı yalıtımı veya dekor amaçlı yapılan sistemlerdir. Tavanda bulunan havalandırma boruları, elektrik kabloları gibi görüntü kirliliklerini gizlemek için de kullanılan asma tavan sistemleri, farklı malzeme çeşitleriyle her zevke uygun seçenekler sunmaktadır. Asma tavan sistemleri kullanılan malzemeye göre farklı özellikler göstermektedir. Bu yazımızda asma tavan sistemlerinin malzemelerine göre özelliklerine, kullanım alanlarına ... Devamını Oku »

Alçı Kartonpiyer Nasıl Üretilir ?

kartonpiyer

Günümüzde estetik faydasının yanında kullanım konusunda da birçok fayda sağlayan alçı kartonpiyer malzemesi kendi içinde özel bir karışıma sahiptir. Temel anlamda kelime karşılığına bakarsak : Alçı kartonpiyer alçı ile iplik liflerinin ve suyun birarada karıştırılarak elde edilen malzemenin kalıplara dökülerek kurumasının ardından çıkarılan ürüne kartonpiyer nedir. Kartonpiyer dekorasyon amaçlı ve yapılarda uygulamada ortaya çıkan bazı eksiklikleri izole etmede çok yaygın ... Devamını Oku »

Kartonpiyer Çeşitleri

kartonpiyer

artonpiyerler evlerimizde ve iş yerlerimizde, tavanla duvarın birleştiği noktada, dekoratif amaçlı kullanılan, göze hoş gelen, görünümü güzelleştiren ürünlerdir. Kartonpiyer çeşitleri, özellikle boyanabilir olması, her zevke, her keseye uygun olması, şık ve estetik olması gibi birçok nedenden dolayı günümüzde bütün yapı sektöründe kullanılmaktadır.  Bütünlüğünü uzun yıllar yıpranmadan muhafaza etmesi de yaygınlığını arttırmıştır. Kartonpiyer mutlaka ehil ustalara yaptırılmalıdır. Bu işi üstlenen kişinin ... Devamını Oku »

Tavan Kaplama ve Özellikleri

tavan-kaplama

avanlara Yeni Dokunuşlar Evlerin tavanları dikkat çekmesi güç bölgelerdir. Zira düz beyaz bir tavan, kendisine bir kez bakan gözü ikinci kez bakması için cezp edemez. Buna ilaveten bozulmaya başlayan, sahip olduğu düzlüğü dahi kaybeden tavanların yeniden elden geçmesi gerekir. Sadece evler mi? Tabiki hayır; iş yerleri, ofisler, mağazalar, marketler, restaurantlar… Aklınıza gelebilecek her yer tavan kaplama uygulamaları için uygundur. Tavan ... Devamını Oku »

Alçı Kartonpiyer ve Özellikleri

alci_kartonpiyer

artonpiyer, yapıları kabartmalarla süslemek  için genellikle duvar ve tavan ara kesitleriyle tavan kısmına uygulanan, sertleştirilmiş mukavva ve katıklı alçı yapılarına denir. Tüm yapı ve dekorasyon bölümlerinde kullanılmaktadır. İlk olarak ev, işyeri, otel gibi yapılarda dekoratif amaçlı kullanılmaya başlanan kartonpiyer, nitelikli yapılarda tesisat işlerinden sonra ortaya çıkan detaycı çözümlerde “can kurtaran” gibi aranılan ürün haline gelmiştir.  Alçı Kartonpiyer ve Özellikleri denilince akla birçok çeşitte ... Devamını Oku »

Kartonpiyer Tavan Seçenekleri

kartonpiyerli_tavan

arlığını uzun zamandır kabul ettirerek birçok evsahibinin estetik amaçlarına katkıda bulunmuş yapılar olan kartonpiyerler özellikle tavan sistemlerinde önemli çeşitlemeler sağlamıştır. Bugün kartonpiyer denilince akla sadece beyaz ve işlemeli bir yapı gelebilir, ancak sağladığı faydalar ve piyasada bulunan birçok çeşidini ve seçeneklerini düşündüğümüzde ne kadar kaydadeğer bir malzeme olduğunu da anlamış oluruz. Bugün birçok evsahibi evinde bulunan kartonpiyerlerin evine sadece onlara ... Devamını Oku »

Scroll To Top