Buradasınız: Anasayfa > Kapı, Pencere ve Balkon

Kategori Arşivi: Kapı, Pencere ve Balkon

Alüminyum Küpeşte

alüminyum küpeşte

Alüminyum küpeşte, alüminyum profiller kullanılarak merdivenlerde, balkonlarda ve teraslarda güvenliği sağlamak için yapılan uygulamalardır. Kullanıldığı yerde güvenliği sağlamasının yanında hoş bir görünüm de sağlayan alüminyum küpeşte profilleri, parça bir şekilde olup demontedir. Bu profiller vida ile birbirine tutturularak oluşturulur. Ahşap, demir ve plastik küpeştelere göre birçok avantajı bulunan alüminyum küpeşteler, en fazla tercih edilen küpeşte çeşididir. Bu yazımızda alüminyum küpeşte ... Devamını Oku »

Pencereler ve Özellikleri

pencere

encerelere evimizin dış dünyayla bağlantısıdır. Onlar sayesinde hem evimizden dış dünya ile iletişime geçebiliriz hem de eğer şanslıysak ve evimizin güzel bir manzarası varsa çok keyifli dakikalar geçirebiliriz. Genel olarak görsel yönüyle ön plana çıkan pencereler aynı zamanda evimizin ısı ve ses yalıtımında da çok kritik rol oynar. Evimiz inşa edilirken yada bir ev alırken, pencerelerin mevsim şartlarına uygun yerlerde ... Devamını Oku »

Stor Perde Seçiminde Püf Noktalar

evbilgi-com

Perdeler, evlerimizin gözleri olan pencerelerin ayrılmaz bir parçasıdır. Evimiz için ya da başka bir mekan için seçeceğiniz perdeyi sadece şekil özelliklerine göre ya da estetik duruşuna göre değil, mekanımıza katacağı diğer faydaları da göz önüne alarak seçmemiz gerekir.  Günümüzde tasarım dünyasının gelişmesi ile birlikte perde sistemleri de büyük bir gelişmeye uğramıştır. Bu gelişme ev dekorasyonlarında perdelerin önemli bir rol oynamasına ve ... Devamını Oku »

Perde Kullanımı Ve Bilmedikleriniz

perde

aşadığımız iç mekanlarda pencere önlerinin vazgeçilmezlerinden olan perdeler genellikle yeni dizayn edilen ya da inşa edilen bir mekan için herşeyin belirlenmesinin ardından dikkat edilen bir son dokunuş anlamını taşır. Seçilecek perdeler bununla birlikte genellikle renk ve diğer estetik özellikler açısından değerlendirilebilir ve bu şekilde seçilebilir. Ancak eviniz için ya da başka bir mekan için seçeceğiniz perdeyi sadece şekil özelliklerine göre ... Devamını Oku »

Pencere Sistemleri Seçiminde Püf Noktalar

pencere

Pencereler, yaşamımızın büyük bir çoğunu geçirdiğimiz evlerimizin ışığını sağlayan en doğal sistemlerdir. Evlerimizin dışarıya açılan gözleridir ve bu gözler evimize güneşin enerjisini alarak bize daha mutlu yaşam alanları sağlarlar. Fakat bu sistemleri doğru şekilde seçmeliyiz. Aksi halde yanlış seçilen pencereler cebinize artı para olarak geri döner. Pencere sistemleri seçiminde püf noktalar ı bilmemiz daha kaliteli bir hizmet almamızı sağlar. Pencere ... Devamını Oku »

Kış Bahçesine Duyulan İhtiyacın Sebepleri

kis_bahcesi

stetik görünüm, sağlıklı ve keyifli yaşam koşulları konusunda ön planda olan kış bahçesi faaliyetleri, sağlıklı ve özenli şekilde yapıldığında estetik ve kullanışlılık açısından çok değerli olabilmektedir. Sevdiklerinizle veya kendinizle çok keyifli ve sağlıklı vaktiler geçirebileceğiniz bu mekanlarda ister hoş çiçeklerin kokusuna dalabilir ister de yetiştirdiğiniz taze sebze ve meyvelerin tadına bakabilirsiniz. Bunun yanında yeşil bir alanda oturmanın sadece insan verdiği ... Devamını Oku »

Fotoselli Kapı ve Çeşitleri

fotoselli kapı

Fotoselli kapı, fiziksel bir güç uygulanmadan,  geçiş alanına giren insanları algılayarak otomatik olarak açılan bir kapı çeşididir. Diğer kapılara göre son derece hijyenik olan fotoselli kapılar, geçişlerin kolay sağlanması ve enerji tasarrufu özellikleri ile insan yoğunluğunun fazla olduğu yerlerde sıkça tercih edilmektedir. Bu yazımızda fotoselli kapı çeşitlerine değineceğiz. Fotoselli kapılar, kullanım alanlarına göre birçok farklı çeşitlere sahiptir. Fotoselli kapı çeşitleri ... Devamını Oku »

Ahşap Pencere ve Özellikleri

ahsappencere

eçmişten günümüze önemini yitirmeden koruyabilen nadir dekorasyon yapılarından olan ahşap pencereler, gelişen teknoloji ile birlikte yeni bir çok üretilen daha dayanıklı malzemelere rağmen sağladığı estetik görüntü ve dekorasyona olan olumlu etkisi açısından önemini ve değerini yitirmeden bugünlere gelebilmiştir. Buna göre bakımlarının diğer malzemelere göre daha zor olduğunu bilmekle beraber kaliteli işçilik ve ahşap bir malzeme ile yapılan her model pencerelerin ... Devamını Oku »

Ahşap Kapı Seçimi ve Püf Noktaları

evbilgi-com

Geçmişten günümüze kadar, uzun bir çerçeve içerisinde baktığımızda ahşap dünyasının hayatımızda ne kadar önemli bir yerde olduğunu görürüz. İlk evlerimiz her ne kadar kerpiçten de olsa bu sistemin tamamen mevsimden kaynaklandığının farkında olarak, mevsimi yağışlı olarak geçen yerlerde ahşap sistemlerinin geliştiğinden bahsedebiliriz. Çünkü yağışlı alanlarda, ağaç alanı daha çok olacaktır. Dolayısı ile insanların temel gereksinimlerinden olan barınma sorunu da ahşap ... Devamını Oku »

Pvc Pencere ve Faydaları

pvc_pencereler

ünümüz evlerinin adeta demirbaşları haline gelen pvc pencere sistemleri, sağladıkları önemli faydalar sayesinde tercih sırasını diğer malzemelere kaptırmamaktadırlar. Özellikle kullanım kolaylıkları ve sağladığı konfor ile evlerde kullanım alanı bulan bu pencereler çeşitli şekillerde bahçe, balkon kısımlarında hatta tuvaletlerde dahi fayda sağlamaktadırlar. Muadilleri olan ahşap ve alüminyuma göre farklı alanlarda avantajları olan pvc pencereler en çok farkı yarattığı bölümlerde daha çok ... Devamını Oku »

Scroll To Top