Buradasınız: Anasayfa > Isıtma ve Soğutma

Kategori Arşivi: Isıtma ve Soğutma

Kombi Garanti Şartları

kombi-bakımı-13

Her elektronik üründe olduğu gibi kombilerde de arıza ve hatalarla sıkça karşılaşılır. Eğer ürününüz garanti kapsamındaysa seçtiğiniz markanın servis ağlarında tamirini ve bakımını yaptırmanız en iyisi olur. Kombi seçerken geniş servis ağı sağlayan bir firmadan yana tercihinizi kullanmışsanız içiniz rahat bir şekilde arızaları, tamir gerektiren durumları atlatabilirsiniz. Peki hangi durumlarda garantisi olan ürününüzü hiç bir ücret ödemeden yaptırabilirsiniz? Hangi durumlarda ... Devamını Oku »

Kapalı Hazneli Şömineler ve Özellikleri Nelerdir ?

kapalsomine

zun yıllardır ısınma konusunda faydalanılan ve diğer ısınma sistemlerine göre estetik ve verimli bir sistem olan şöminelerin yapıları da zaman içinde farklı ihtiyaç ve dizaynlar doğrultusunda değişmeye başlamıştır. Bu noktada ortaya çıkan yeni nesil sistemler olarak kapalı hazneli şömineleri verebiliriz.  Buna göre özellikle ev yapılarında daha çok modern dizaynlara ve yapılara geçiş sonrasında klasik olarak çalışan ve yakması, bakımı gibi konularında ... Devamını Oku »

Baca Sistemleri İle İlgili Bilinmeyenler

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

v, işyeri veya büyük fabrikalarda kullanılan ısıtma sistemlerinde sistemin çıkış ayağı olarak son noktasında bulunan baca sistemleri, son ayak olması itibariyle de en önemli görevlerden birine sahiptir. Baca sistemi ile ilgili bilinmeyenler i öğrenmek size ısıtma konusunda daha kaliteli bir deneyim kazandırır. Binalarda bulunan ısıtma sistemlerinin akciğerleri olarak da nitelendirebileceğimiz bacalar, kalorifer,kombi, zemin ısıtma, soba gibi belli bir kazan veya ... Devamını Oku »

Zemin Isıtma ve Püf Noktaları

zemin-ısıtma

u sistem adından da anlaşılacağı gibi yerden yani zeminden ısıtma şeklidir. En basit şekilde tanımı zemine döşenmiş özel yapılan plastik veya bakır borular sayesinde boruların taşıdığı ısıyı ortama homojen şekilde yayan bir ısıtma şeklidir. Zemin ısıtma ve püf noktaları konusunda bilgi sahibi olmak, daha kaliteli bir hizmet almanız için size yardımcı olur. Zemin ısıtma sisteminde duvarların iç yüzey yani iç kısmının daha ... Devamını Oku »

Çatı Tipi Klima

çatı tipi klima

Çatı tipi klimalar, paket tipi klima sistemlerinin bir çeşididir. Bireysel klima olan çatı tipi klimalar, hava koşullandırma sektörünün en önemli konularından birini oluşturur. Bunun nedeni sunduğu kullanım esnekliğidir. Kullanımda en çok tercih edilen cihazları paket tip cihazlardır. Bu yazımızda çatı tipi klima sistemleri hakkında bilgi sahibi olacaksınız. Genel olarak çatı üzerine yerleştirildiği için çatı tipi olarak adlandırılan çatı tipi klimalar ... Devamını Oku »

Yoğuşmalı Kombi

kombi_secimi

oğuşmalı kombiler verimliliği üst düzeyde olan su ısıtıcılarıdır. Kombiniz doğalgaz yaktığı zaman büyük miktarlarda su buharı ortaya çıkar. Yoğuşmalı kombiler çıkan su buharının enerjisini kendi enerjisine katar ve enerjisini aldığı yoğuşan buharı, su olarak dışarı atar. Normal kombilerin verimleri %80 ile %92 arasında değişirken yoğuşmalı kombiler, %105 ile %109 arasında değişen verimlerle çalışırlar. Çalışma prensibi, yanma gazının kombiye giren soğuk suyu önceden ısıtmasıdır. ... Devamını Oku »

Bireysel Klima Sistemleri

bireysel klima sistemleri

Bireysel klima sistemleri, merkezi klima sistemlerine göre daha uygun fiyatta olmasından dolayı özellikle evlerde sıkça tercih edilen bir sistemdir. Bu sistemler paket tipi klimalar ve split klimalar olmak üzere iki çeşittir. Bu yazımızda bireysel klima sistemleri hakkında bilgi sahibi olacaksınız. Paket Tipi Klimalar Paket tipi klimalar; pencere tipi, oda tipi ve çatı tipi paket klimalar olmak üzere üçe ayrılır. Pencere ... Devamını Oku »

Klima Sistemleri Sorunları

klima sistemleri sorunları

Klima sistemleri özellikle yaz aylarında kullanılmakta olup bazı durumlarda meydana gelen sorunlar nedeni ile kullanıcıları zor duruma düşürmektedir. Klima sistemleri düzenli periyotlarla bakım gerektirmektedir. Bu bakımlar düzenli olarak yapılmadığı zaman yeterince soğutmama veya ısıtmama, koku yapma, su sızdırma, aşırı ses yapma gibi sıkıntılar ortaya çıkacaktır. Bu yazımızda klima sistemlerinde yaşanan bu sorunlara nasıl müdahale edilebileceğine değineceğiz. Klima eğer yeterince soğutmuyorsa ... Devamını Oku »

Klima Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

klimasecimi

lima sistemleri artık kapalı mekanlarda yaz ayları için lüksten çıkarak zorunluluk haline gelmeye başlamıştır. Bu sonuçla klima satışlarında artış meydana gelmiş ve mevcut klima seçeneklerinde de bir artış ortaya çıkmıştır. Bununla birlikte de evinize veya iş yerinize alacağınız klima için birçok seçenek bulunmaktadır. Bunlardan hangisinin en uygun model olacağını belirlemek için de dikkat etmeniz gereken noktalar bulunmaktadır. Öncelikle bu konuda ... Devamını Oku »

Klimaların Kaliteli Isıtma ve Soğutma Yapmamaları Sorunu

klima

rtak olarak kullanılan mağaza, ofis, banka vb. yerlerde artık bir zorunluluk seviyesine ulaşmış cihazlar olan klimaların sağlıklı şekilde çalışabilmeleri için kurallara uygun kullanılması gerekir. Bunun yanında düzgün şekilde kullanılsalar dahi bazı problemler ortaya çıkartabilirler. Ortaya çıkabilecek problemlerden başlıcası olarak kaliteli şekilde ısıtma veya soğutma yapamaması gösterilebilir. Buna göre klimanız iyi ısıtmıyor veya iyi soğutmuyorsa kumanda konumlarına ilk önce bakmanız gerekiyor. ... Devamını Oku »

Scroll To Top