Buradasınız: Anasayfa > Havuz

Kategori Arşivi: Havuz

Yüzme Havuzu Bakımı

havuzbakimi

enellikle yüzme ve serinleme amaçlı olarak kullanılan havuzlar daha küçük boyutlarda park veya bahçelerde dekorasyon amaçlı olarak da kullanılabilirler. İçerisindeki suyun devir daim yapmasını amaçlayan bir sisteme sahip ve denizler gibi kendini temizleme imkanına sahip olmayan bu sistemlerin düzenli olarak bakımının yapılması gerekir. Buna göre havuzlarınızın aylık ve yıllık bakımında kullanabileceğiniz 4 temel kimyasal vardır. Bu kimyasalları doğru bir şekilde ... Devamını Oku »

Zemin Üstü Yüzme Havuzlarının Avantajları Nelerdir ?

zeminüstühavuz

oğu zaman eğlence amaçlı olmakla beraber sağlık ve eğitim anlamında da insanların değerlendirebildiği alanlardan birisi olan yüzme havuzları, dışarıdan bakıldığında pahalı ve zor sahip olunabilen bir lüks gibi görülebilmektedir. Ancak üretimi bir inşaat işlemi gerektiren gömme havuzların maddi ve manevi yükünün altına girmek istemeyen kişiler için uygun yollardan birisi de zemin üstü yüzme havuzu sistemleridir diyebiliriz. Zemin üstü yüzme havuzu ... Devamını Oku »

Havuz Temizliği Nasıl Olmalı ?

havuz temizliği

Bahçede sadece dekorasyon amaçlı olabileceği gibi serinleme amaçlı da kullanılan yüzme havuzlarının görselliği tartışılmaz. Ancak havuzların, bu keyiflerinin yanı sıra bakım, temizlik gibi uğraşları da vardır. Havuz temizliği işleminde kullanılan bir çok kimyasal ve ekipmanlar bulmanız mümkün ancak bu kimyasalların dikkatle kullanılması gerekir. Bu yazımızda yüzme havuzunun nasıl temizleneceği hakkında bilgi sahibi olmanıza yardımcı olacağız. Havuz temizliği periyodik olarak yapılmalıdır. ... Devamını Oku »

Havuz Bakımı için Gereken İşlemler ve Malzemeler

havuz

avuz sistemleri hayatımızda önemli yere sahiptir. Havuz bakımı için gereken işlemler ve malzemeler nelerdir dediğimizde şu cevapları alırız; *Havuz sirkülasyon pompası: Havuz bakımının en önemli parçalarından birisidir. Havuz sirkülasyon pompası, havuz filtresinden daha önemli bir bakım elemanıdır. Çünkü havuz suyunun filtresiz devir daimini sağlayan bir eleman olarak görev yapar. Katı ve büyük parçacıklı pisliklerin temizlenmesi için ihtiyaç duyulan bir sistemdir. Görevi ... Devamını Oku »

Zemin Üstü Havuz Ve Kullanım Alanları

zemin_üstü_yüzme_havuzları

ğer bahçenizde yeterli bir boş alan var ise ve bir yüzme havuzu kurulabilecek çevre özelliklerine de sahipse bu alanı özellikle sıcak yaz günlerinde rahatlayacağınız, dinlenebileceğiniz ve eğlenebileceğiniz bir mekana çevirmeniz mümkün olacaktır. Zemin üstü havuz ve kullanım alanları   gün geçtikçe artan bir ihtiyaç haline gelmiştir. Özellikle bahçesi olan evlerde çok şık bir şekilde dekorasyona uyum sağlayan bu havuzlar uygun ... Devamını Oku »

Yüzme Havuzu Yapımında Seçenekler

havuz_yapimi

nsanların yüzdüğü,eğlendiği, güzel vakit geçirdiği, dinlendiği, çelik veya beton yapılardır. Havuz suyu; klorlanmış ve arıtılmış şebeke sularından, kuyulardan sağlanır.Bu yüzdendir ki, kullanacağımız havuz suyunu ilk haliyle korumak için kimyasal ürünler kullanılmalıdır.Fakat havuz suyuna sadece kimyasallar vermek yeterli değildir. Havuzların yapımı da bir hayli önemli hususlar içeren bir konudur. Yapımında hangi tür taşın kullanılacağı, boyutu, derinliği ve sistemi çok önemlidir. Yüzme havuzu ... Devamını Oku »

Havuz Bakımı Nasıl Yapılır?

YuzmeHavuzu

nsan vücudunun mikroplara karşı en savunmasız bir şeklide yakalandığı yerlerden biri olan havuzlarda dikkat edilecek bazı hususlar mikrop kaplamalarını önleyebilir. Ayrıca havuz bakımı, hem havuzun ömrünü uzatarak masrafları azaltır, hem de çok daha hijyenik ortamda bu keyifli aktiviteyi gerçekleştirmenizi sağlar. Havuz bakımı dikkatli bir şekilde yapılmış bir yüzme havuzundaki su, deniz suyundan daha temizdir. Ancak pek çok havuzda yeterli havuz ... Devamını Oku »

Yüzme Havuzları ile İlgili Püf Noktaları

yüzme_havuz

ğer evinizde veya bahçenize uygun alanınız ve bu önemli tadilat işini göze alabiliyorsanız, sahip olacağınız bir yüzme havuzu ile birlikte rahatlama ve eğlence dolu saatlerinizi artırmanız mümkün. Ancak bu işe karar verdikten sonra ilk kazmayı vurmadan önce istediğiniz ve ihtiyacınız olan şeyleri kesin şekillerde belirlemeniz gerekmektedir. İç mekanda yaptıracağınız bir yüzme havuzu evinizin içinde de dış bir bölgesinde de yaptırsanız büyük bir ... Devamını Oku »

Scroll To Top