Buradasınız: Anasayfa > Güvenlik ve Alarm

Kategori Arşivi: Güvenlik ve Alarm

Ev – İşyeri Alarm Sistemleri Nasıl Çalışır ?

alarm

nsanlık tarihinden bu yana en doğal ihtiyaçlardan birisi olan güvenlik ihtiyacının karşılanabilmesi amacıyla zaman içinde bir çok farklı sistemler kurulmuş ve uygulanmıştır. Sahip olduğumuz maddi ve manevi değerlerin korunması amacıyla alınan önlemlerden birisi de özellikle teknolojik gelişmelerin ışığında daha da nitelikli hale gelen alarm sistemleridir. Yaşadığımız evlerde veya işyerlerimizde, aracımızda veya sahip olduğumuz önemli malların korunmasında çok önemli görev üstlenen ... Devamını Oku »

İş Yeri Alarm Sistemleri

is-yeri-alarm-sistemleri

şyeri Alarmı: Tehlikeler Karşısında Her An Tetikte Ol! İşyeri alarm sistemleri daha geniş ifade şekliyle iş yeri güvenlik sistemleri her geçen gün önemini arttırıyor. Bir binaya girdiğinizde duman dedektörleri, gaz dedektörleri, tavan fıskiyeleri, acil çıkış yönlendirmeleri, hareket sensörleri gözünüze çarpar. Bunlar işyeri alarmının görünüm kazandığı araçlardır. Elbette bu iş yeri alarm araçlarının beyni olarak nitelendirebileceğimiz ufak bir beyaz kutu vardır. ... Devamını Oku »

Ev Güvenliği Cihazları ve Faydaları

ev_güvenliği

ünden güne artan suç oranları sonucunda yaşadığımız evlerimizdeki ev güvenliği endişeleri ve ihtiyaçları da gitgide artmakta. Bu endişeleri giderebilmek için evlere taktırılan güvenlik cihazları ise bu sayede tercih alanını artırmaya devam etmektedir. Ev güvenliği cihazları ve faydaları bilindiğinde bu konuda daha tecrübe sahibi olunur. Elektronik alarmlar, bariyerler veya hareket dedektörleri bu alanda kullanılan ürünlerden sadece birkaçı. Ev güvenlik cihazları mükemmel ... Devamını Oku »

Yangın Merdiveni Seçenekleri

yangin-merdiveni

edeli çok ağır olan bir durum olan yangın felaketinin başımıza gelmesi sonucunda çok ağır can veya mal kayıpları yaşamamız maalesef ki olasıdır. Bu tür felaketlerin ortaya çıkabilmesi de başımıza hiç gelmeyecekmiş gibi gelse de çok basittir. Açık unutulan bir elektrik düğmesinden, fazla pişen bir yemekten hatta fişte bırakılan bir ütüden dahi çok ciddi ve büyük bir yangın ortaya çıkabilir. Bu ... Devamını Oku »

Alarm Sistemi Kurulumu Öncesi Keşif İşlemi

alarmkesif

aydalı kurulum ve kullanımı yapıldığında sağladığı verimin ve güvenlik seviyesinin yüksek olacağı alarm sistemlerinde bu amaçla kurulum yapılacak mekanda keşif yapılması çok önemlidir. Buna göre bir alarm sisteminin tasarlanması aşamasında uzman bir güvenlik danışmanı evinize gelerek ya da telefonda detaylı sorular sorarak nasıl bir sisteme ihtiyacınız olduğunu öğrenir. Burada dikkat edilmesi gereken iki temel nokta vardır : Birincisi alarm sistemi ... Devamını Oku »

Alarm Sistemlerinin Tasarlanması

alarm_sistemlerinin_tasarlanması

larm sistemi, hırsızlık, gasp, soygun, tehdit, yangın, sağlık sorunu gibi durumlarda başkalarını sizin imdadınıza çağıran elektronik çözüm paketidir. Ev veya işyerinizin konumuna, isteklerinize, yaşam tarzınıza ve bütçenize uygun olarak tasarlanan sistemlerdir. Alarm sisteminin tasarlanabilmesi için öncelikli olarak uzman bir kişi tarafından, mekanda gerekli olan güvenlik sistemine dair bir keşif işlemi yapılması gerekmektedir. Yapılacak bu keşif işlemi, mekanın fiziki özelliklerine ve ... Devamını Oku »

Alarm Sistemlerinin Kullanımı

alarmsistemi

ncelikli olarak her mekanda farklı sistemlerin tasarlanması gerektiğini unutmamak gerekir. Farklı sistemlerin tasarlanması için de öncelikli olarak uzman bir kişi tarafından mekanda bir keşif işlemi yapılması gerekmektedir. Burada amaç, alarm sistemini kurarken kişilerin yaşam alanlarını ve özgürlüklerini kısıtlamadan onlara güvenli bir yaşam alanı sağlamaktır. Alarm sistemi tasarlandıktan sonra kullanıcılar evin dekorasyonu itibariyle kablolu veya kablosuz tercihinde bulunabilirler. Kablolu sistemler, kablosuzlara ... Devamını Oku »

Güvenli Ev İçin Bilinmesi Gereken İpuçları

dubleks-evlerin-içi-b65

İnsan, hayatının her alanında kendini güvende hissetmek ister. Güvenli hissedeceğimiz alanların en başında evlerimiz gelir. Evlerimiz bizim için oldukça önemli yaşam alanlarıdır. Dolayısıyla bu önemli yaşam alanlarını mümkün mertebede, güvenilir kılmalıyız. Bu yazımızda güvenli ev için önemli ipuçlarını vereceğiz. Öncelikle evinizin güvenliğini istiyorsanız, altın kuralları bilmeniz gerekiyor. Bu kuralların sırasıyla paylaşacağız; İlk adım şudur; Kapınız! Evinizin kapısına mutlaka yaysız kilit ... Devamını Oku »

Alarm Sistemi Seçiminde Püf Noktalar

alarm_sistemleri

ncelikli olarak her mekanda farklı sistemlerin tasarlanması gerektiğini unutmamak gerekir. Farklı sistemlerin tasarlanması için de öncelikli olarak uzman bir kişi tarafından mekanda bir keşif işlemi yapılması gerekmektedir. Burada amaç, alarm sistemini kurarken kişilerin yaşam alanlarını ve özgürlüklerini kısıtlamadan onlara güvenli bir yaşam alanı sağlamaktır. Alarm sistemi seçiminde püf noktalar bilinmesi gereken en önemli hususlardır. Alarm sistemi tasarlandıktan sonra kullanıcılar evin ... Devamını Oku »

Yangın Söndürme Yöntemleri

yanginsondurmeyontemleri

addi ve manevi açıdan çok büyük zararlara sebep olan yangın felaketleri kimyasal bir faaliyet olan yanma işlemi sonucu ortaya çıktığı için maddeler üzerinde geri dönülemez değişiklikler yaparlar ve çoğunlukla bir daha kullanılamaz hale gelmelerine yol açarlar. Bunun yanında canlı hayatı için de ölümcül etkiye sebep olan yangın sadece yanma etkisi ile değil yanma sonucu ortaya çıkan duman ile de canlı ... Devamını Oku »

Scroll To Top