Buradasınız: Anasayfa > Güneş Enerjisi

Kategori Arşivi: Güneş Enerjisi

Güneş Enerjisi Sistemleri

güneş enerjisi sistemleri

Güneş enerjisi sistemleri, güneş ışığından yeni ve yenilenebilir enerji elde edilmesine dayalı bir teknolojidir. Çevresel olarak son derece temiz bir enerji kaynağı olan güneş enerjisi sistemleri günümüzde teknolojik olarak ilerleme gösterip maliyet bakımından düşme göstermektedir. Güneş enerjisi sistemleri teknolojilerinin bir kısmı ışık ya da ısı enerjisi şeklinde kullanılırken, diğer kısımları ise elektrik elde etmek şeklinde kullanılmaktadır. Bu yazımızda güneş enerjisi ... Devamını Oku »

Güneş Kırıcı Sistem Çeşitleri

guneskirici

üneşin verdiği zararlı etkileri binaların içerisine taşımamak ve hem canlı hem cansız varlıkların daha rahat ve sağlıklı şekilde varlıklarını sürdürebilmeleri için önemli görev üstlenen yapılar olan güneş kırıcı sistemler bir bakıma binaların güneş gözlüğü anlamına da gelir. Burada asıl amaç bu ışıkların tamamen engellenmesi değil, sağlıklı bir şekilde yeteri kadarının alınması ve bu enerjiden verimli şekilde faydalanılmasıdır. Eğer güneşten tamamen ... Devamını Oku »

Güneş Enerjisi Sistemleri ve Çeşitleri

güneş enerjisi sistemleri ve çeşitleri

Güneş enerjisi sistemleri, güneş ışığından yeni ve yenilenebilir enerji elde edilmesine dayalı bir teknolojidir. Çevresel olarak son derece temiz bir enerji kaynağı olan güneş enerjisi sistemleri günümüzde teknolojik olarak ilerleme gösterip maliyet bakımından düşme göstermektedir. Güneş enerjisi sistemleri teknolojilerinin bir kısmı ışık ya da ısı enerjisi şeklinde kullanılırken, diğer kısımları ise elektrik elde etmek şeklinde kullanılmaktadır. Güneş enerjisi sistemlerinde farklı ... Devamını Oku »

Güneş Kırıcı Paneller

guneskirici

nsanlara ve diğer canlılara olan olumlu etkileri kanıtlanmış bir enerji kaynağı olan güneş, yaşamımızın devamı için hayati bir parçadır ve varlığının azalması durumunda birçok olumsuz olayın gerçekleşebileceği zaman zaman kötü örnekler ile görülmektedir. Buna göre bitkilerin fotosentez yapmasından insanların psikolojik olarak kendilerini iyi hissetmelerine kadar birçok yararı olan güneş ışınları, tüm bu faydalarının yanında aşırı derecede maruz kalındığında bazı sıkıntılara ... Devamını Oku »

Güneş Kırıcı Sistemlerin Faydaları

guneskiricilar

stetik katkısının yanında teknik olarak da birçok faydaya sahip olan güneş kırıcı sistemler, özellikle son dönemlerde modern yapılar içerisinde ve yapının temel bir parçası olarak kendine daha fazla yer bulmaya başlamıştır. İç mekanlarda bulunan perde sistemlerinin son dönemlerde ne kadar geliştiğine ve çeşitlendiğine zaman içinde şahit olduk. Bugün stor perdelerden zebra perdelere, jaluzilerden iç panjur sistemlerine kadar birçok basit güneş kırıcı sistemler ... Devamını Oku »

Güneş Enerjisi ve Faydaları

gunes-enerjisi

üneş enerjisi günümüz şartlarında hem kullanışlı ve hem de çevreye karşı fayda sağlayan bir sistemdir. Güneş enerjili ısıtma anlamında çok kullanılan bir sistem olmuştur. Daha çok güneş enerjisinden faydalanmak için sıcak bölgelerde olması gereken bir sistem olup Türkiye’de de kullanılması yaygınlaşmıştır. Uzun vadede maliyeti düşürmekle birlikte çevreye de olumlu etkisi çoktur. Sıcak su temin etmek için kömür, odun ve doğal ... Devamını Oku »

Güneş Enerjisi Sistemleri Hakkında Bilinmesi Gerekenler

gunes

üneş Enerjisi Sistemleri Güneş ve çevresinde dolanan gezegenlerden oluşan güneş sistemi dünya için, temel bir enerji kaynağıdır. Özellikle, dünyada yaşayan canlılar için vazgeçilmez bir kaynaktır. Bugün kullanılan çeşitli enerji kaynaklarının büyük kısmı, güneşin sebep olduğu olaylar sonucu ortaya çıkar. Günlük güneş enerjisi ile dünya aydınlatılabilmekte;yağışlar ile su döngüsü sağlanabilmekte ve en önemlisi de, fotosentez ile canlı yaşamsürdürülebilmektedir. Hayati önemdeki buyıldızın endüstriyel manada enerji üretimi de mümkündür. Güneş enerjisi sistemleri temiz, sürdürülebilir ve hep daha kullanışlı ... Devamını Oku »

Güneş Enerjisi ve Kullanım Alanları

enerji-gunes

üneş enerjisi yeni ve yenilenebilir bir enerji kaynağı oluşunun yanında, insanlık için önemli bir sorun olan çevreyi kirletici artıkların bulunmayışı, yerel olarak uygulanabilmesi ve karmaşık bir teknoloji gerektirmemesi gibi üstünlükleri sebebiyle son yıllarda üzerinde yoğun çalışmaların yapıldığı bir konu olmuştur. Güneş enerjisinin kullanım alanları: Konutlar Apartmanlar Otel Hastane Ticari işletmeler Akaryakıt istasyonları Fabrikalar Güneş Enerjisi Kurulumu Yaptıracak Ehil Firmalara Ulaşmak ... Devamını Oku »

Scroll To Top