Buradasınız: Anasayfa > Duvar Kağıdı

Kategori Arşivi: Duvar Kağıdı

Duvar Kağıdı ve Çocuk Odası

çock odası dvkğdı

Duvar kağıdı her evin havasını değiştiren en önemli araç olmuştur. Çocuklarınızın odalarını onların zevki doğrultusunda güzelleştirirken sizin de en güzel yardımcınız olacaktır. Onları güzelleştiren sadece mobilyalar değildir. Duvar kağıdı odalarınızın en güzel tamamlayıcılarıdır.Seçimlerinizi yaparken görsel olarak güzellik kadar çocuklarınızın sağlığını bir o kadar da düşünmek siz büyüklerin işidir ve çok önemlidir. Mikrobun hızla yayıldığı yer ellerimizdir çocuklarımızın da küçük yaştan ... Devamını Oku »

Duvar Kağıdı Seçimi

siyah-duvar-kagidi-1

Duvar Kağıdı Hakkında Bilinmesi Gerekenler Günümüzde duvar kağıdı dekorasyonu artık evimizin, ofislerimizin hatta tüm mekanların vazgeçilmez unsuru oldu.  Bir mekana girildiğinde göze en çok çarpan  ilgi odağı olan yerler duvarlardır. Farklı tamamlayıcılar kullanarak hayalinizde görüntüyü etrafınıza yansıtabilirsiniz.Duvarlarımıza boyut kazandırmak, derinlik katmak farklı bir atmosfer vermek ancak duvar kağıtlarıyla  mümkündür. Duvar Kağıdı  Seçiminde Püf Noktalar Duvar kağıdı  seçiminde dikkat edilmesi gerek önemli püf noktalar ... Devamını Oku »

Duvar kağıtları hakkında bilinmesi gerekenler

duvar_kagidi_hakkinda

uvar kağıtları günümüzde cafe, restoran, ofis, iş yerleri, evler, oteller gibi pek çok yerde yaygın kullanım alanına sahiptir. Duvar kağıtları, kullanım süresi bakımından boyaya göre daha ekonomiktir. Boyayı daha sık yaptırmak gerekirken, duvar kağıdı uygulandığı mekanlarda en az 10-15 yıl rahatlıkla kullanılabilir. Firmaların garanti süreleri 5-10 yıl arasında değişmektedir. Duvar kağıtlarında bozulan yerlerinde çok rahatlıkla tadilat yapılabilmektedir. Duvar kağıtlarının uygulaması çok ... Devamını Oku »

Duvar Kağıdı Uygulama Önerileri

16

 Duvar kağıdı uygulama da elde yatkınlık ister bu yüzden uygulamayı yaparken belirli şeylere dikkat etmek gerekir. En önemlisi duvar kağıdı pencere kenarlarından başlanmamalı, karanlık noktamız neresi ise oradan başlayarak devam edilmelidir. Kağıtların hepsini birden kesmemeli dört boy birden kesmeli bundan sonra uygulamaya başlanmalıdır. Avrupa da kimse duvar kağıdını yapıştırırken kesinlikle usta kullanmıyor. Herkes kendi yapıyor bunun sebebi ise işçi maliyetinin çok ... Devamını Oku »

Yatak Odası Dekorasyonu

yatak-odasi-dekorasyon-trendleri

Hayalinizdeki yatak odasını size uygun dekorasyonlarla yaşamınıza sokabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken sadece uygun renkte odanızın ebatına uygun mobilya ve yer döşemesi seçmek. Dekorasyon uygulaması nerede olursa olsun yapılan tercihler doğrultusunda çok güzel sonuçlar alınabilir. İlk yapmanız gereken dekorasyonunuz da renk seçimine karar vermek. Odanız da hangi renklerin hakim olmasını istiyorsunuz size enerji mutluluk veren sizi yansıtan rengi bulmanız gerekir. ... Devamını Oku »

Duvar Kağıtları Sökümünde Püf Noktalar

duvar_kagidi_sökme_işlemi

uvar kağıdı sökme işlemleri tadilat konularında belki de en çok zaman tüketen, zahmetli ve dağınıklığa sebep veren işlemlerden biridir. Genel işlem itibariyle soyularak çıkartılması uygun olan bu malzemeler kulağa basit bir şekilde gelse de gerçekten çok zor sökülürler ve duvara da dikkatli uygulama yapılmazsa çok zarar verebilirler. Bu zarar hem evinizin estetik görünümü açısından manevi bir zarar ya da duvar ... Devamını Oku »

Duvar Kağıdı Kaplama Hazırlığı

duvar-kagidi

vinizde duvarlarınıza yeni bir görünüm kazandırmak istediğinizde, önünüzdeki seçeneklerden biri olan duvar kağıdı kaplama faaliyetlerinde diğer boya işlerinden farklı olarak izlemeniz gereken farklı yollar vardır. Bu alanda ehil olmuş bir duvar kağıdı kaplaması üreticisi veya kaplamacısı ile anlaştığınızda onlar için duyacakları en klişe sözlerden biri “benim evimin duvarları gayet temizdir ve duvar kağıdı kaplamaya hazır olması için çok iş yoktur” ... Devamını Oku »

Duvar Kağıdı Uygulamasında Kalite Standartları Nelerdir ?

duvarkagidiuygulamasi

AL, Deutsches Institut für Gütesicherung und Kennzeichnung e.V. (Alman Kalite Güvence Derneği) Umweltbundesamt, (Federal Çevre Dairesi), Bundesgesundheitsamt(Federal Sağlık Dairesi) ve 40’ı aşkın duvar kağıdı üreticisi bir araya gelerek kalite ile sağlık ve çevre yönünden oluşabilecek sakıncalarla ilgili olarak tarafsız kurumlarca devamlı gözetimi yapılan bazı kriterler geliştirmişlerdir. Bu üreticiler kesin olarak toksik ve ağır metaller içeren pigment ve boyalar ile FCKW, ... Devamını Oku »

Duvar Kaplamaları Seçiminde Püf Noktalar

duvar_kagidi_secenekleri

vinizdeki boş ve genellikle beyaz olan duvarlara bir göz atın. Bu alanlar sizin kendi zevklerinizi hayat görüşünüzü ve yaşam tarzınızı anlatabilmek için çok önemli bir fırsat niteliği taşır. Kumaş veya Kağıt hamurundan üretilen duvar kaplamaları yaşadığınız iç mekanları size özel ve daha dekoratif, ilgi çekici bir hale getirir. Uzun süre kullandığınız evinizin görünümünden, dizaynından sıkıldıysanız ve yeni bir görünüm, bir ... Devamını Oku »

Duvar Kağıdı Çeşitleri

duvarkagidicesit

ç ve dış mekan dekorasyonlarında önemli bir seçenek olan ve sağlıklı uygulandığında çok estetik ve kullanışlı sonuçların alınabildiği duvar kağıdı uygulamaları kişisel zevkler, zemin özellikleri, kağıt seçenekleri gibi kriterler doğrultusunda şekillenirler. Duvar kağıdı çeşitleri yukarıdaki kriterlere göre incelenmeli ve kullanılacak duvar kağıdı çeşidi buna göre seçilmelidir. Duvar kağıdı çeşitleri genel anlamda şu şekilde sıralanabilir; -Kağıt Esaslı Duvar Kağıtları; Duvar kağıtları, ... Devamını Oku »

Scroll To Top