Buradasınız: Anasayfa > Dış Cephe Kaplama

Kategori Arşivi: Dış Cephe Kaplama

Dış Cephe Tasarımı ile İlgili Bilmedikleriniz

dis_cephe_dekorasyon

evrenizdeki evlerin zaman içindeki gelişimlerini incelediğinizde dış cephelerde yakın zaman aralıklarında karşınıza çıkan renk değiştirme, çeşitli desen işlemeleri, boya yenileme veya diğer alçı temelli süsleme işlemlerinin olduğunu görürüz. Tüm bu işlemlerin kısa zaman aralıklarıyla olması ve adeta birbirleri arasında yarış şeklinde gerçekleşmesinin sebebi basittir. Kaliteli ve yeni bir dış cephe tasarımı binanın dışarıdan bakıldığında çok güzel bir şekilde görünmesini ve ... Devamını Oku »

Dış Cephe Kaplama ve Püf Noktaları

evbilgi-com

Yaşadığmız mekanlar, bizler için hayatın bir gereği olmaktan ziyade, havasını soluduğumuz nezih mekanlar olarak aklımızda kalmalıdır. Her mekan, her olay, her insan, farklı dokuları bünyesinde barındırarak dünyaya bir var olma amacı taşıdığını açıkça göstermektedir.  Dış cepheler de bir anlamda bu havayı dışarıdan içeriye çekip taşıyacak bir etkiye sahiptir. Dış Cephe Kaplama Yaptıracak Ehil Firmalara Ulaşmak İçin Hemen Aşağıdaki Linke Tıklayın. ... Devamını Oku »

Dış Cephe Boyası Seçmek Sorun Değil

1003693_406799702769620_87739012_n

Binayı bina yapan dış cephe boyasıdır. Bunun için dış cephe boyamak iç mekanları boyamaktan daha zordur.  Dışarıdaki zeminin boyanması profesyonelliği gerektirir. Dış mekanın boyama masrafı iç mekanlara göre daha fazla olduğu için nasıl bir boya tercih edilmesi gerektiği, nasıl uygulanması gerektiği akılları karıştıran sorular olmuştur. Bu yazımızda sizlere dış cephe boyaları ile ilgili küçük ipuçları vererek aklınıza takılan soruları aydınlatacağız. ... Devamını Oku »

Dış Cephe Yenileme İncelikleri

villa-dis-cephe-dekorayon-modelleri

Binanızın dış cephesi eskidiyse, çok fazla sesi içeri yansıtıyorsa ve kışları çok üşüyorsanız yazları sıcaktan bunalıyorsanız binanızı dış cephesini yenileme zamanı gelmiş demektir. Dış cephe yenileme için en önemli adım mantolamadır. Mantolama sonrası dış cephenizi ister boya isterseniz değişik türdeki taşlarla kaplayarak bir yenileme gerçekleştirebilirsiniz. Binanızın dış cephesinde  yenileme yaparken  öncelikle en önemlisi ısı yalıtımıdır. İnsanlar için kış veya yaz ... Devamını Oku »

Duvar Kaplamaları Seçiminde Püf Noktalar

duvar_kagidi_secenekleri

vinizdeki boş ve genellikle beyaz olan duvarlara bir göz atın. Bu alanlar sizin kendi zevklerinizi hayat görüşünüzü ve yaşam tarzınızı anlatabilmek için çok önemli bir fırsat niteliği taşır. Kumaş veya Kağıt hamurundan üretilen duvar kaplamaları yaşadığınız iç mekanları size özel ve daha dekoratif, ilgi çekici bir hale getirir. Uzun süre kullandığınız evinizin görünümünden, dizaynından sıkıldıysanız ve yeni bir görünüm, bir ... Devamını Oku »

Neden Siding?

siding

iding, ısı ve suya dayanıklı bir dış cephe kaplama mantolama şeklidir. Siding; polistren plakaların fabrikalarda siding yani yalı baskısı formunda üretilip üzeri özel dış cephe kaplaması ile kaplanarak imal edilen bir malzemedir. Siding’in avantajları: *Mükemmel yalıtım özelliği sayesinde uygulama yapılan yapılarda %55’e varan tasarruf sağlar. *Yarı parlak üretilmesi nedeni ile doğaya tam uyum sağlayarak mükemmel bir temizlenme kolaylığı getirir. *Yapının ... Devamını Oku »

Başlıca Siding Malzemeleri

siding

asit ve kolay şekilde kurularak evlerinizin diğerlerinden daha farklı ve estetik görünmesini sağlayan siding işlemleri dışarıdan görüldüğünün daha fazlası fayda sağlar. Buna göre sadece estetik özellikler noktasında değil birçok alanda fayda sağlayan sidingin önemli şekilde yalıtım katkısını ve binanın bütünlüğünü korumasını unutmamak gerekir. Dışarıdan bakıldığında yumuşak ve pek sağlam olmayan bir yapıymış gibi gözükebilen bu kaplamalar tam tersi çok sağlam ... Devamını Oku »

Dış Cephe Kaplama İşlemleri ve Siding

discephekaplama

ugün gözümüze normal bir inşaat yapısı olarak gelebilen dış cephe kaplamalarının geçmişi çok uzak değildir. Estetik görünüşün sadece ihtişamlı ve uzun süren ve bakıma ihtiyaç duyan işlemler sayesinde oluşabileceğine olan inanış artık yerini estetiğin sadelik ve kullanışlılık esasları ile de sağlanabileceği görüşüne bırakmıştır. Mimari açıdan estetiğin ön plana çıktığı oymalı veya işlemeli dış cephelerin modern yapılarda pek tercih edilmemesinin hem ... Devamını Oku »

Söve Uygulamaları

sove_

alıtım ve mantolama konusunda farklı bir çeşit ortaya koyan söve uygulamaları, klasik mantolama işlemlerinin yanında estetik özelliklerin de iyiden iyiye ön plana çıkmasını sağlamıştır. Buna göre halk arasında söve dendiğinde artık estetik görünüme sahip ve hatta sonradan binalara uygulanması bir yenilenme, estetik görünüm kazandırma işlemi olan bir malzeme ve işlem akıllara gelmektedir. Temel anlamına baktığımızda özellikle kapı ve pencere kenarlarında ... Devamını Oku »

Söve Kaplamanın Faydaları

sove-

arklı anlamlarda kullanılabilen bir terim haline gelen söve işlemi, temel olarak dış cephede kapı ve pencere çevrelerine yapılan yalıtım ve estetik amaçlı süslemelere ve onun malzemesine denmekle beraber bugün bu profillerin de içinde bulunduğu komple bir dış cephe kaplaması anlamını da kazanmıştır. Buna göre temeli özel bir strafor köpük olan bu madde reçinelenerek boyanmakta, daha sonra binaların dış cephelerine kaplanabilmektedir. ... Devamını Oku »

Scroll To Top