Buradasınız: Anasayfa > Diğer

Kategori Arşivi: Diğer

Zorunlu Deprem Sigortası ve Kapsamı

deprem sigortası

ünümüzde deprem en önem verilen doğal afetlerin başına gelmektedir. Can kaybının en fazla yaşandığı doğal afet olan deprem için sigortalar bulunmaktadır. Zorunlu deprem sigortası ve kapsamı, ülkemizde 17 Ağustos depreminden sonra fikri  ortaya atılan ve hemen ardından gelen 12 Kasım depremi ile birilikte uygulama süreci hızlanan zorunlu deprem sigortası kavramı halen devam etmekte artık günümüzde standart bir uygulama haline gelmiştir. ... Devamını Oku »

Sigorta Sektörü Kapsamına Ne Tür Hizmetler Girer ?

sigorta-

ayatımızda sahip olduğumuz maddi yapıların, vücut bütünlüğümüzün veya sahip olduğumuz bazı hakların başına gelecek olumsuz durumlarda maddi veya manevi anlamda yaşayacağımız sıkıntıların olabildiğince karşılanması yoluyla bir anlamda garanti altına alınması amacıyla sigorta sektörü nde birçok hizmet verilir. Temel anlamı ve kullanım amacı bu olan sigorta işlemlerinin fayda sağladığı alan geniş olmakla beraber genellikle de kullanıcıların belirlediği kapsamlar dahilinde olabilir. Bunun ... Devamını Oku »

Filo Kiralama Konusunda Sıkça Sorulan Sorular

evbilgi-com

Filo kiralama işlemleri günümüzde otomobil sektörünün gelişmesine paralel olarak ortaya çıkmış bir kiralama sistemidir. Bu sistemde sıkça sorulan soruları bilmeniz, sizin de bu hizmeti  alırken aklınızda oluşan sorulara yanıt bulmanızı kolaylaştıracaktır. Filo Kiralama Yapan Ehil Firmalara Ulaşmak İçin Hemen Aşağıdaki Linke Tıklayın. -Hangi tür araçları kiralayabilirsiniz? Her marka binek araç, yetkili firma tarafından kiralanabilmektedir. Karayolları Taşıma Kanunu gereğince ticari araçlar ... Devamını Oku »

Halı Temizliği Hizmetinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

halitemizligi

enellikle evlerimizde kullandığımız halıların günümüzde sahip olduğu malzeme ve teknik özelliklerini düşünürsek bir şekilde temizlik ihtiyacı duyacağını söylemek yanlış olmaz. Kullanım süresi içinde havadaki tozları, mikropları kendine çekebilme özelliğine sahip olan halılar bir de üzerine bizim hatalarımızdan dolayı kirlendiklerinde temizlik için uygun zamanın geldiği anlaşılmalıdır. Bunun üzerine halının vakumlu temizlik aletleriyle yıkanması ve içindeki pisliklerin çekilmesi gibi yöntemlerle birlikte halınızın ... Devamını Oku »

Nakliyat Sigortası ve Hizmetleri

nakliyat-sigorta

akliyat sigortaları, genellikle ticari işlerde yapılan sigortalardır. Birden fazla çeşidi olmakla beraber bireysel ve kurumsal olarak temel ayrım yapılabilir. Buna göre evden eve taşıma işlemlerinde, bireyler bireysel sigorta yaptırabilirler. Evini taşıtacak kişi bu kapsamda eşyalarını güvence altına alır. Bu sigortada hasarın karşılanması, eşyaların kaza sonucu hasara uğraması sonucu belirlenen teminatlar doğrultusunda ödeme yapılır. Kaza dışı meydana gelen hasarlar teminat dışında ... Devamını Oku »

Zorunlu Trafik Sigortası Nedir?

trafik

orunlu Trafik Sigortası, 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanununda düzenlenen ve trafiğe çıkan her aracın yaptırmak zorunda olduğu bir sigorta çeşididir. Her yıl yenilenmek zorundadır. Zorunlu trafik sigortası nedir sorusuna verilebilecek en iyi açıklama budur. Zorunlu trafik sigortası, her araç sahibi tarafından yaptırılması zorunlu olan ve hasar anında karşı tarafa verilebilecek bedeni ve maddi zararları güvence altına alan bir sigortadır. Trafik ... Devamını Oku »

Konut Sigortası Poliçeleri ve Önemi

konut sigortası

aşadığımız değerli bir mekan olan evimizi güvence altına almak için yapılması gereken işlemlerden birisi olarak gösterebileceğimiz konut sigortaları, sizin belirleyeceğiniz seçenekler doğrultusunda ortaya çıkartılan teminatlar ile birlikte hazırlanır ve işler hale getirilir. Bu belirlenen teminatlar doğrultusunda ödenecek miktarlar veya sigorta kapsamındaki sorunlar konusu da açıklığa kavuşmuş olur. Bu konulara  daha derin bakacak olursak, teminat kapsamına giren sorunların birbirinden farklı şekilde ... Devamını Oku »

Yangın Tesisatı Çeşitleri

yangın tesisatı çeşitleri

Yangın tesisatı, olası bir yangında itfaiye gelene kadar yangına müdahale etmek, ufak yangınları söndürmek ve itfaiyenin müdahalelerine destek olmak amacı ile üretilmiş sistemlerdir. Günümüzde güvenlik için her binada bulunması gereken yangın tesisatının kullanılabilirliği son derece önemlidir. Yangın tesisatı kuru ve ıslak olmak üzere iki çeşittir. Bu yazımızda kuru ve ıslak yangın tesisatı hakkında bilgi sahibi olacaksınız. Bir binada yangın tesisatının ... Devamını Oku »

Yangın Söndürme Yöntemleri

yanginsondurmeyontemleri

addi ve manevi açıdan çok büyük zararlara sebep olan yangın felaketleri kimyasal bir faaliyet olan yanma işlemi sonucu ortaya çıktığı için maddeler üzerinde geri dönülemez değişiklikler yaparlar ve çoğunlukla bir daha kullanılamaz hale gelmelerine yol açarlar. Bunun yanında canlı hayatı için de ölümcül etkiye sebep olan yangın sadece yanma etkisi ile değil yanma sonucu ortaya çıkan duman ile de canlı ... Devamını Oku »

Seyahat Sigortası ve Faydaları

seyahat-sigortasi

urtdışına yapacağımız bir seyahat öncesi angarya bir prosedür gibi gelen ve cüzi bir ödeme karşılığında kolayca sahip olabileceğimiz seyahat sigortaları, ödediğimiz miktarın kat kat fazlası bir değerde fayda gösterirler. Tabi ki istediğimiz bu sigortayı kullanmaya hiçbir zaman ihtiyaç duymamamızdır ancak hayatta başımıza her türlü olayın ve aksiliğin gelebileceğini düşünürsek bunlara karşı kendimizi güvenceye almamız da mantıklı bir adımdır. Sadece yut ... Devamını Oku »

Scroll To Top