Buradasınız: Anasayfa > Dekorasyon

Kategori Arşivi: Dekorasyon

Bulaşık Makinesi Dizaynı ve Program Seçenekleri

bulasik-makinesi

lacağımız bulaşık makinesinin iç düzeni, kullandığımız ürünlerin büyüklüklerine göre değişmelidir. Tellerinin biraz kalın olması faydalı olacaktır. Tencerelerimizi bulaşık makinelerinde sürekli yıkıyorsak, özellikle üst rafın yukarıya doğru kalkıp tencere boyuna göre ayarlanabilir olması çok fayda sağlayan bir özelliktir. Alt rafların da katlanabilir olması bu noktada önemlidir. Bu rafların katlanabilir olmaları, ürünlerin daha rahat yerleştirilebilmelerine olanak sağlayacaktır. Bunun yanında raflarda tuştu sağlayan ... Devamını Oku »

Banyonuzu Baştan Yaratın

mavi-modern-banyo-dekorasyonu

Banyolar kuşkusuz ki günün stres ve yoğunluğunu üzerimizden atmak için en uygun alanlardır. Konforlu olması ve banyo dekorasyonu sağlayacağı huzur açısından oldukça önemlidir.  Son yıllarda teknolojinin gelişmesi ile birlikte tasarımıyla göz dolduran şık ve zarif banyo tasarımları mevcuttur. Bunlardan birisi camdır. Son dönemde pek çok mimarın da gözdesi haline gelmiştir. Cam hem sağlıklı hem de yıllarca vazgeçilemeyen; modası geçmeyecek bir ... Devamını Oku »

Halı Bakımı İçin Öneriler

hali_yika

e kadar kaliteli bir halınız olursa olsun zaman içinde çevre şartları, kullanım hataları gibi sebepler ile bu halıda yıpranma, aşınma gibi problemlerin ortaya çıkması kaçınılmaz olacaktır. Kullanım hatalarından dolayı bu tarz problemlerle karşılaşmış olan halınız için eğer profesyonel halı bakımı işlemini yapacak firma ve kişilerden yardım almak istemiyorsanız evinizde yapacağınız işlemlerden birisi olarak sirkeli su yardımıyla halınızı silebilirsiniz. Bu yolla ... Devamını Oku »

Değişen Dünyada Dekorasyon

deko 2

Dekorasyon, yaşadığımız yerlerin kendi zevkimize uygun standartlarda, sanatsal olarak düzenlemesidir. Günümüzde dekorasyonun önemini yaşamın her alanında görmek mümkün. Yemek yemek için gittiğimiz restoranlardan tutun, alışveriş merkezlerine, mağaza vitrinlerine, kafeteryalara, düğün salonlarına, kuaförlere kadar aklımıza gelebilecek  her yerde dekorasyonun altının çizildiğini görüyoruz.. Bu alanda yeni yeni meslek gruplarının çıktığına şahit olmaktayız. Bu sebepten dolayı günümüzde  dekorasyon önceliği lüksten çok ayrıcalıklı bir ihtiyaca dönüşmüştür. Globalleşen ... Devamını Oku »

Dekorasyon İçin Renklerin Önemi

1069023_415080868608170_1296655734_n

Dekorasyon için renkler büyük önem taşımaktadır. Fazla sayıda renk seçeneği olması seçim yapmayı zorlaştırır ancak dekorasyonda çok fazla rengin bir arada kullanılması yanlış bir tercihtir. Bu yazımızda dekorasyon için renk seçimi hakkında sizi bilgilendireceğiz. Renkler ve zevkler şüphesiz ki tartışılmaz, kişiye özgün konulardır. Ancak dekorasyonuda kullanacağınız renkler yaşadığınız mekanın daha şık bir hale gelmesi için önem taşır. İşin uzmanları kafaları ... Devamını Oku »

Çamaşır Makinesi Seçiminde Dikkat Noktaları

camasirmakinesisecimi

emizlik kavramının çok önemli bir yere sahip olduğu hayatımızda kendi bedenimiz kadar kıyafetlerimizin de aynı ölçüde temiz olması gerekmektedir. Bu amaçla giydiğimiz kıyafetleri elimizde yıkamamızın artık zor ve gereksiz olduğu mevcut çamaşır makineleri sayesinde bilinmektedir. Kaliteli ve bizim ihtiyaçlarımıza göre belirlediğimiz bir çamaşır makinesi modelini seçebilmek için dikkat etmemiz gereken bazı noktalar bulunmaktadır: - Çamaşırlarınızın kir seviyesine göre yıkama yapmak ... Devamını Oku »

Bebek Odası Yenileme İncelikleri

mavi-şık-bebek-odası (1)

Bebekler dünyaya geldiklerinde ailelerinin  gözdesi  olurlar. Sizler onlara asla bir zarar gelsin istemezsiniz. Bu yüzden odalarında düzenleme  veya yenileme yaparken onların güvenliklerini birinci planda bulundurarak bir dekorasyon yapmalısınız. Ve bebeğinizin odasında yenileme yaparken kullanacağınız aksesuarlar, duvar renkleri, bebeğiniz için alacağınız yatak, halı  bunların hepsi onun enerjisini, rahatlığını ve hijyenini sağlamak için büyük önem taşımaktadır. Yenileme yapacağınız bebek odası duvarlarında kullanılacak ... Devamını Oku »

Banyo Yenileme Konusunda Bilmedikleriniz

ev-bilgi-com

Banyolar hayatımızda hem temizlik açısından, hem de günlük hayatın stresinden uzaklaşıp rahatladığımız yegane yer olmasından dolayı önemli bir yer kaplar. Ciddi anlamda banyolar, günlük hayatın bide yarattığı bütün negatif enerjileri temizlerler. Hayatımızda bu kadar çok önemli noktaya sahip olan bu sistemlerin, bizi yenilediği gibi kendilerini de yenilemesi gerekir. Bu yenilenme konusunda bir çok fikir ve tasarım piyasaya sunulmuştur. Gün geçtikçe ... Devamını Oku »

Ev Mobilyası Seçiminde Püf Noktalar

evbilgi-com

Mobilya sistemleri, hayatımızda oldukça önemli yerlere sahip sistemlerdir. Mobilya kelimesinin sözlük anlamı; oturulan yerlerin süslenmesine ve türlü amaçlarla donatılmasına yarayan eşyadır. Fakat kültürel bir kimlik taşımasından ve daha bir çok olumlu özelliği bünyesinde taşıdığından, mobilyadan sanat ve tekniği birleştiren bir ürün olarak bahsedebiliriz. Böylesine önemli etkileri olan bu sistemleri evlerimize seçer iken nelere dikkat etmeliyiz? Ev mobilyası seçiminde püf noktalar neledir? gibi bir ... Devamını Oku »

Ev Dekor Uygulamaları

salon-dekorasyon-resimleri-6

Tasarım dünyası gün geçtikçe gelişen yeni tasarımlara ev sahipliği yapmaktadır. Bu tasarımlar hem ev tasarım dünyasına hem de tasarım dünyasının genel adına yakışır bir halde tasarlanarak tüketiciye sunulmaktadır. Genel bir anlamda düşündüğümüzde tasarım dünyasında gelişen her bir sektör birbirini etkiliyor. Bu etkiler yeni soluklar getirerek tasarımlara can katıyor. Bu yazımızda tasarımların ilham verdiği en önemli yapılar olan evlerimizi konu alacağız. ... Devamını Oku »

Scroll To Top