Buradasınız: Anasayfa > Dekorasyon > Dekorasyon İçin Ekonomik İpuçları
Dekorasyon İçin Ekonomik İpuçları

Dekorasyon İçin Ekonomik İpuçları

Her insan belli dönemlerde yaşadığı mekan içerisinde dekorasyon yapmak ister. Evinizde yapacağınız bu dekorasyonlar için büyük bir harcama yapmanıza gerek yok. Dekorasyon konusunda size vereceğimiz ip uçları sayesinde bütçenizi de zorlamamış olacaksınız. Dekorasyon herkesin hakkı.

Yatak odanızın dekorasyonu için seçtiğiniz nevresim takımları yatağınızın şık görünümü için elbette önemlidir. Ancak sağlığınız için de oldukça önemli olan bu nevresim takımına servet harcamanıza gerek yok. Sağlık ve konfor açısından ve şık bir görünüm için saf pamuk ya da ham keten, sizi memnun edecektir. Ütü yapmaktan hoşlanmayanlar için bu yanlış bir seçim olacaktır. Bu yüzden koton- sentetik karışım olan nevresim takımları önerilmektedir. Aynı zamanda koton- sentetik karışımı nevresim takımları fiyat açısından da daha uygundur. Dilediğiniz zaman geniş renk ve desen yelpazesinden istediğinizi seçebilir yatak odası dekorasyonunda değişiklikler yapabilirsiniz.

Perdeler de bir odanın dekorasyonu için oldukça önemlidir. Yeterince kaliteli bir perdeniz olduğu takdirde, mekan içerisinde dikkati başka yere çekmenize gerek kalmayacaktır. Perdenizi kalitesinin yanı sıra iyi de dikilmişse perdeyi asacağınız askının süslü veya dikkat çekici olmasına gerek kalmayacaktır. Böyle bir durumda bu konuda tasarruf etmek için, daha basit modelleri tercih etmelisiniz. Mesela metal işlenmiş demir askılar, ahşap askılara göre  ekonomik açıdan daha uygundur. Askı seçiminde pencere ebatları da göz önünde bulundurulmalıdır. Böylece askının uzunluk farkı için gereksiz bir ödeme yapmamış olursunuz.

Koltuk takımları veya kanepeler için yastık ve örtü gibi maliyeti az aksesuarlar kullanabilirsiniz. Mefruşatçılardan da sağlayabileceğiniz örtüleri pazarlardan bile temin edebilirsiniz. Böylece fazla para harcamadan koltuk veya kanepeleriniz de şık bir değişim yapmış olursunuz.

Dekorasyonunuz için, halı parçalarını ya da küçük kilim parçalarını da kullanabilirsiniz. Üstelik bu ürünleri fazla sayıda renk ve desen seçeneği ile uygun bir fiyata bulabilirsiniz. Bu sayede mekanınıza dilediğiniz zaman ekonomik bir değişiklik yapabilirsiniz.

Mekan içerisindeki aydınlatma odanın havasını tamamen değiştirmektedir. Bunun için seçtiğiniz lamba başlıkları önemlidir. silindir şeklindeki başlıklar, modern bir görünüm sağlar. Kendinden desenli kumaştan yapılan bir lamba başlığı da stilinizi ön plana çıkaracaktır. Lamba başlıklarında seçilen kumaşların sentetik ve koton olması cebinizi yakmayacak bu sayede ekonomik bir zorluk çekmemiş olacaksınız.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

HTML tags are not allowed.

Scroll To Top