Buradasınız: Anasayfa > Çatı Tadilatı

Kategori Arşivi: Çatı Tadilatı

Çatı İnşaatında Beklentiler

catiinsaati

uşkusuz bir binanın inşaatı sırasında tamamlayıcı yapılardan belki de en önemlisi çatılardır. Günümüzde en basit yapılı binalarda dahi farklı çeşitlerde inşası yapılmış bir çatı sistemi görmekteyiz. Çatısı olmayan bir evin birçok konuda  güvenliği sağlanamaz ve evin kalitesini direkt olarak düşürücü bir etki yapar. Bunun yanında halihazırda içerisinde oturulan bir ev veya iş yerinin çatı sisteminin komple değiştirilmesinin de ne kadar ... Devamını Oku »

Çatı Tadilatı Nedir?

catıtadılat

atı tadilatı sürekli olarak dış etkilere maruz kalan çatıların kullanım süresinin uzatılması, yıpranmış ve kendisinden beklenen görevi yerine getiremeyen çatı malzemelerinin değiştirilerek eski işlevini yerine getirmesi için yapılan işlemdir. Çatı tadilatı yapılmadan önce baca dipleri, baca sıvaları, çatı iskeleti, su dereleri vb. tüm çatı elemanları uzman bir ekip tarafından en ufak ayrıntılara kadar dikkatli bir şekilde incelenmelidir. Mimarinin değişim süreci ... Devamını Oku »

Çatı Tadilatı ve Sebepleri

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

ayatımızın büyük bölümünü geçirdiğimiz ev ve iş yerlerimizin değerlerini, kullanışlılığını yükselten veya azaltan bir nitelik taşıyan önemli bir kısmı olarak çatı sistemlerini rahatlıkla söyleyebiliriz. Dış dünyanın etkilerini engelleme konusunda çatı tadilatı, çatı şekli ve yapısının üzerinde hassas şekilde durulmasını ve mevcut şartlara göre en sağlıklı çeşidin, yapının tamamlayıcısı olarak eklenmesini sağlar. Başlıca kullanılan çatı malzemesi çeşitlerine baktığımızda: Kiremit çatı : Modern ... Devamını Oku »

Çatı Tadilatı Seçenekleri

cati_tadilati

inanızın belki de en değerli yapısı olan çatıların herhangi bir aksaklığa uğraması veya problem yaşaması durumunda acil olarak çatı tadilatı önlemlerini almanız gerekir. Soğuk hava, rüzgar gibi doğal koşullardan veya güvenlik sebeplerinden dolayı çatısı olmayan bir binanın içinde oturmaya pek de elverişli olmadığı söylenemez. Genel olarak baktığımızda çatı yapıları itibariyle iki farklı bölüme ayrım yapabiliriz. Binalar çatı kaplaması ve taşıyıcı ... Devamını Oku »

Çatı Kaplama Değişimi ve Bilmedikleriniz

evbilgi-com

Evlerimiz, hayatımızda en önemli yere sahip olan yapıların başında gelir. Dolayısı ile, evlerimizin bünyesinde taşıdığı bütün malzemeler, araçlar ve gereçler de ayrı bir önem taşır. Öte yandan, diğer bir önem nokta ise, bu malzemelerin evin oluşumunda büyük bir katkısı olduğunun yadsınamamasıdır. Kesinlikle, bir evde en önemli yapı malzemelerinden biri de çatıdır. Bu yazımızda çatı sistemlerinden, çatı kaplama değişimi hakkında bahsedeceğiz. ... Devamını Oku »

Çatı İnşaatı Adımları

catiinsaati_

atı inşaatı önemli olduğu kadar zor da bir faaliyettir. Bu yüzden inşaat işlemine başlamadan önce atılacak adımların çok sağlıklı şekilde hesap edilmesi gerekir. Geriye doğru gidilmesi zor olacağından her adımın çok dikkatlice atılması önemlidir. Çatı inşaatı işlemleri yeni yapılan bir binanın çatı inşaatı ya da mevcut kullanımdaki bir çatının sökülerek yenisinin yapılması olarak ayrılabileceğinden bu iki işlemde yapılması gerekenlerden de ... Devamını Oku »

Çatı Yapımı ve İncelikleri

ev-bilgi-com

Çatılar, bir evin en önemli yapılarıdır. Bir binayı üstten kar, yağmur,  rüzgar ,  soğuk ve sıcak gibi olumsuzluklara karşı koruyan, güzelliğini ve sağlamlığını etkileyen yapı elemanıdır. Çatılar modellerine, kaplama çeşitlerine, eğimlerine göre, farklılıklar gösterirler. Sağladıkları bir çok avantaj ile, hayatımıza büyük ölçüde  kolaylık sağlarlar.  Bu yazımızda, çatı yapımı ve incelikleri hakkında önemli ipuçları vereceğiz. Çatı Yaptıracak Ehil Firmalara Ulaşmak İçin Hemen ... Devamını Oku »

Çatı Aktarma İşlemi Nedir?

evbilgi-com

Evlerimizin yegane korunma yapısı, çatılar hayatımızda önemli rol oynar.  Çatı kelimesinin sözlük anlamından ziyade, bizde uyandırdığı mecazi anlamına bakarsak,  barınılan, sığınılan yer anlamına gelir. ”Başını sokacak bir çatı” aslında buradan geliyor. Bu yüzden de hem evimizin koruma görevlisi olmasından hem de bizde uyandırdığı bu sıcak anlamdan dolayıdır ki, hayatımızda yeri yadsınamaz. Çatının bir çok olumlu yönü ile beraber bir çok ... Devamını Oku »

Çatı Malzemeleri

catiinsaati-

inaların güvenliği ve yalıtımı konusunda en önemli unsuru olan çatıların inşasında kullanılacak dizayn ve çatı malzemeleri hayati önem taşır. Buna göre farklı hava koşullarına uygun ve farklı seçeneklerde birçok çatı malzemesi bulunabilir. Burada sizin için önemli olan estetik ve performans açısından dengenin sağlanacağı çatı malzemeleri modelini bulabilmektir. Yapılacak bir araştırma ile birlikte ihtiyacınız olan en uygun çatı malzemesine giden yolda ... Devamını Oku »

Scroll To Top