Buradasınız: Anasayfa > Çatı Tadilatı > Çatı İnşaatında Beklentiler
Çatı İnşaatında Beklentiler

Çatı İnşaatında Beklentiler

Kuşkusuz bir binanın inşaatı sırasında tamamlayıcı yapılardan belki de en önemlisi çatılardır. Günümüzde en basit yapılı binalarda dahi farklı çeşitlerde inşası yapılmış bir çatı sistemi görmekteyiz. Çatısı olmayan bir evin birçok konuda  güvenliği sağlanamaz ve evin kalitesini direkt olarak düşürücü bir etki yapar. Bunun yanında halihazırda içerisinde oturulan bir ev veya iş yerinin çatı sisteminin komple değiştirilmesinin de ne kadar zor ve düzen bozucu bir işlem olduğunu düşünürsek kurulacak bir çatı sisteminin seçiminin de ne kadar önemli olduğunu anlayabiliriz. Bu yüzden binanız için en uygun çatıyı belirleyebilmek amacıyla öncelikle çatınızdan beklentilerinizi iyice değerlendirmeniz gerekir.

Sadece yeni bir inşaat için değil, mevcut binanızın çatısının yanlış kurulum ya da olumsuz şartlar sebebiyle değiştirilmesi gereken zamanlarda da çatı inşaatı konusunda profesyonel kişilere ihtiyaç duyabilirsiniz. Yeni bir çatı kurulumu eğer binada yaşam varsa bu kişiler için çok zorlu bir süreç haline gelir. Ancak bu durumu işçilerin mola verdiği bir anda yağacak bir yağmurun evinize sızması kadar basit de düşünmemek gerekir. İnşaat sırasında bu tarz önlemlerin alındığını ve zor olanın ev içinde yapılan bir tadilattan sadece biraz daha büyük bir iş olması olduğunu bilmek gerekir. Bu durumun da bilincinde olarak evinizdeki eşyaların toparlanması ve yeni bir inşaatta ise normal yapı işlerinin genelde en sonuna bırakılan çatı inşaatının inşaat temizliğinden sonraya kalmaması önemlidir.

Çatı İnşaatı Yaptıracak Ehil Firmalara Ulaşmak İçin Hemen Aşağıdaki Linke Tıklayın.

Çatı İnşaatı

Özellikle çatı değişimi konusunda çatı alanının tamamen eski malzemeye ait malzemelerden arındırılması da önemlidir. Çünkü çatı değişimi diye bir şey olmamakla beraber bu işleme ancak eski çatının tamamen atılması ve yeni bir çatı inşaatı adı verilebilir. Çatı inşaatının özellikle kurulacak iskeletinin içerisinde kalan bir malzemenin (bu yeni inşaatlarda da olabilir) iskeletten normal yollarla çıkmaması halinde çatının bozulma tehlikesi ile karşı karşıya kalınabilir. Eski bir çatı sökülmesi işleminde eski malzemeler çatı inşaatı malzemeleri satan firmalar tarafından yeniden değerlendirilmek üzere satın alınırlar.

Malzemesi ne olursa olsun zaman içinde birçok farklı etkiye maruz kalan çatıların  çürüme ihtimali de göz önünde bulundurulmalıdır. Bu yüzden yapılacak çatı inşaatında hava şartlarının etkisi öz önüne alınarak malzeme seçimi yapılması çok önemlidir. Çürüme yapmış bir çatının onarım faaliyeti ile kurtarılması da çok  kolay değildir.

 Çatı İnşaatı Firmalarına Hemen Ulaşmak İçin Linki Tıklayın.

Çatı İnşaatı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

HTML tags are not allowed.

Scroll To Top