Buradasınız: Anasayfa > Çatı Tadilatı > Çatı İnşaatı Adımları
Çatı İnşaatı Adımları

Çatı İnşaatı Adımları

Çatı inşaatı önemli olduğu kadar zor da bir faaliyettir. Bu yüzden inşaat işlemine başlamadan önce atılacak adımların çok sağlıklı şekilde hesap edilmesi gerekir. Geriye doğru gidilmesi zor olacağından her adımın çok dikkatlice atılması önemlidir. Çatı inşaatı işlemleri yeni yapılan bir binanın çatı inşaatı ya da mevcut kullanımdaki bir çatının sökülerek yenisinin yapılması olarak ayrılabileceğinden bu iki işlemde yapılması gerekenlerden de bahsedilmesi gerekir. Çatı inşaatında öncelikle alınacak kararlardan biri eğer mevcut bir çatınız var ise onun sorunlarının neler olduğunun ve bir onarım faaliyetine mi yoksa toptan yeni bir çatının inşasıyla mı çözüleceğine karar verilmesidir. Bunun sonucunda eğer yeni bir çatı inşaatına karar verildiyse eski çatının tamamen yapıdan sökülmesi gereklidir. Genellikle damperli kamyonlarla eski çatının malzemeleri toplanır ve yeni inşaatın başlayabilmesi için gerekli alan hazırlanır. Kiremit başta olmak üzere birçok çatı sisteminin altında ahşaptan bir iskelet olduğunu düşünürsek bu iskeletin kaldırılması ve yeni bir iskeletin kurulması önemli bir adımdır. Bu iskeletin kurulumu sırasında mümkün olduğunca hızlı olunması ve dış etkenlere karşı bu yapının korunması gerekmektedir. Zira üst malzeme ne olursa olsun çatının temeli bu sistem olacaktır.

Çatı İnşaatı Yaptıracak Ehil Firmalara Ulaşmak İçin Hemen Aşağıdaki Linke Tıklayın.

Çatı İnşaatı

Çatı sökümü sırasında muhtemelen çatı altındaki yapılar da zarar görecektir. Bu yüzden yeni yapılacak çatıda öncelikle eski yapıdan kalan giderilmesi önemlidir.

Yeni bir inşaatta yapılacak bir çatı inşaatı konusuna gelirsek, genellikle binanın yapısının oluşturulması sonrası başlayan bu faaliyette yine öncelikle inşaatın genel yapıyla alakalı temizliğinin yapılması çatı işini kolaylaştırır. Bunun sonucunda gerekli malzemelerin taşınması sonrasında kiremit, asfalt veya metal yapılar için gerekli olan çatı iskeleti kurulur. Bu iskelette ince uzun tahta kalıplar kullanılır ve kullanılacak malzeme bu iskeletin üzerine kurulur. Bu yüzden iskeletin mevcut zemine çok sağlam monte edilmesi gerekir. Kimi inşaatlarda binanın temel yapısı da çatı ile birlikte bir bütün iskelet halinde oluşturulabilmektedir. Bu durumda da çatı inşaatı sadece dış malzemenin seçimi ve uygulanması halini alır. Genellikle plastik temelli çatılara üst malzemenin kaplanmasından önce çatı tabanına daha farklı yalıtım malzemeleri (membran) serilir. Kiremit ve metal gibi malzemelerde daha basit uygulamalar bulunmaktadır.

Çatı İnşaatı Firmalarına Hemen Ulaşmak İçin Linki Tıklayın.

Çatı İnşaatı

Incoming search terms:

  • çatı inşaatı
  • cati insaati ne kadar
  • insaatta cati islemi

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

HTML tags are not allowed.

Scroll To Top