Buradasınız: Anasayfa > Dekorasyon > Büro Dekorasyonunda Harikalar Yaratın
Büro Dekorasyonunda Harikalar Yaratın

Büro Dekorasyonunda Harikalar Yaratın

İş yoğunluğu yüksek olan büroların insan psikolojisi üzerindeki sıkıcı havasını azaltmak için, iyi bir dekorla eğlenceli bir hava yaratılabilir. Büro içinde zaman geçiren insanların o ortamda mutlu olması gerekir. Bunun için bürodaki renklerin ve malzemelerin doğal ve canlı olması gerekmektedir. Mesela ortamdaki canlı renkler hareketliliğin sağlanmasında etkili olacaktır ya da ortamda bulunan bitkiler ortamı doğal ve  ferah bir havaya sokacak, ruh halinizi olumlu etkileyip enerji verecektir.

Büro içerisinde bir masaj koltuğu, bir bilardo masası ve bunun gibi sosyal faaliyet malzemeleri bulundurmak çalışanın motive olması için faydalı olabilir. Ancak bu faaliyetler ayrı bir bölümde değil çalışanın kendi odasının içerisinde gerçekleşmesi gerekmektedir. Çalışan kişi farklı ortama geçtiğinde stres artmakta bu durumda motivasyon da aksi yönde etkilenmektedir.  Çalışanların mobilyaları da rahatlık açısından oldukça önemlidir. Koltuğun fileli olması terlemeyi önlediği için kişinin daha rahat etmesini sağlar. Bunun dışında kanserojen madde içeren mobilyalar kesinlikle kullanılmamalıdır.

Büroların dekorunda dikkat edilecek bazı noktalar vardır. Büroların basit, ergonomik ve fonksiyonel olması önemli bir konudur. Bürolar sahibinin hitap ettiği sektöre hitap edebilecek şekilde olmalıdır. Bunun için işin ehlilerinden destek alınmalıdır. Mekanda çok fazla eşya bulunmasının yaratacağı kalabalık görüntü dikkatin dağılmasına yol açar. Bunun için kullanılmayan eşyalar kaldırılmalıdır.

Büroların renklendirilmesinde ışığı yansıtan açık renkler tercih edilmelidir. Beyaz, krem ve açık sarı gibi renkler bunlardandır. Renkler seçilirken öncelikle kullanılacağı yeri ve amacı bilinmelidir. Bürolarda genellikle ahşap ve metal renkler kullanılır ve yer zeminlerinde koyu renkler tercih edilir.

Büronuzda klasik bir hava yaratmak istiyorsanız öncelikle ceviz, fındık,çay tonlarında klasik renkleri kullanmanız gerekir. Büro içerisindeki diğer mobilyalarla ve aksesuarlarla uyum sağlanmalıdır. Bunun dışında doğal ahşaplarla üretilmiş mobilyaları tercih etmeniz gerekir. Doğal ahşaplar diğerlerine göre çok farklı bir işçiliğe sahiptir, sanat eseri havası uyandırır.

Eğer büronuza çağa uygun, modern bir hava vermek isterseniz; öncelikle cam, ahşap ve metal malzemeler kullanmanız gerekir. Genellikle gizli aydınlatmalar kullanılmaktadır. Nereden geldiği belli olmayan ışık kişileri daha fazla olumlu yönde etkilemektedir.

Incoming search terms:

  • büro dekorasyonunda insanları etkileme yolları

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

HTML tags are not allowed.

Scroll To Top