Buradasınız: Anasayfa > Dekorasyon > Bebek Odası Seçiminde Püf Noktalar
Bebek Odası Seçiminde Püf Noktalar

Bebek Odası Seçiminde Püf Noktalar

Hayatımızda en güzel en anlamlı günlerden birisidir bebeğimizin doğduğu gün. O, anne karnındaki dünyasından sonra artık bu hayata bizimle beraber devam edecektir. Minicik parmakları ile dünyayı selamlarken, yüzünde ki en masum ifade olan gülümsemesi bizi kat kat hayata bağlayacaktır. Artık hayat, onun için üç kişiliktir; annesi , babası ve kendisi. O minicik gözleriyle bir ilgi edasıyla çevresindekileri çözmeye çalışırken, annesinin karnından sonraki ilk evi olan odasını düzenlemek de tabi ki bize düşüyor. Bebek odası seçiminde püf noktaları bilmeniz bebeğiniz için daha kaliteli ve  daha sağlıklı bir hizmet almanıza olanak sağlayabilecektir.

Öncelikle dikkat edeceğiniz en önemli konu, bebeğinizin rahatlığıdır. Rahat bir büyüme, rahat bir yatak ile rahat bir uyku ile gerçekleşir.

Kesinlikle önermeyeceğimiz bir diğer konu ise bebeğinizin cinsiyeti için ( kız ise pembe , erkek ise mavi) tek tip renkte alışveriş yapmanızdır. Bebeğiniz bütün renkleri görerek büyümelidir. Renkler insana hayatı öğretir ve yaşamanın tadına varmasını sağlar. Bebeğiniz çevresinde ki renklerle hayal kurar , onları hisseder. Bu yüzden de odayı, aksesuarlarına kadar aynı renk yapmanızı tavsiye etmiyoruz.

Önemli bir diğer nokta ise, bebeğiniz yatağıdır. Yatak sistemleri oldukça önemli bir sektöre sahiptir. Bu sektör içerisinde bebek odası tasarımlarına eklenen yataklar özel sistemlerce geliştirilmeye başlanmıştır. Bebeklerin omurilikleri, iskelet sistemleri gereği özel, ortopedik yataklarda uyumasını tavsiye eden uzmanlar, aynı zamanda doğru yatak seçiminin bebeklerde kaliteli gelişim desteklediğini önemle vurguluyor.

Bebeğinizin odasında kullanacağınız, aksesuarlar ve oyuncaklar da onun beyin gelişimi için önemli parçalardır.

Doğru oyuncak seçimini önemle vurgularız ve ağzına kadar oyuncak ile dolmuş bir oda değil, kaliteli ve nitelikli oyuncaklarla bir bütün halinde olan odalar dizayn ettirmenizi tavsiye ederiz.

Böylelikle hem cebinizden tasarruf etmiş olursunuz hem de bebeğinizin beyin gelişimine büyük ölçüde katkıda bulunmuş olursunuz.

Bütün bu hazırlık tamam olduğuna göre, bebeğiniz dünyaya gelmeye hazır demektir!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

HTML tags are not allowed.

Scroll To Top