Buradasınız: Anasayfa > Aydınlatma

Kategori Arşivi: Aydınlatma

Dış Mekan Aydınlatma ve Püf Noktaları

dismekanaydinlatma

ış mekan aydınlatmaları sadece güvenlik açısından önemli ve onunla alakalı bir yapı değildir. Yaşadığınız evin dış görünümünü sadece gün ışığına bağlı bir hale getirmek pek mantıklı bir iş gibi gözükmez. Sevdiğiniz ağaç, geliştirmek için çok uğraştığınız bahçeniz, yüksek miktarlar harcadığınız küçük göletiniz ve tüm diğer evinizin çevresindeki zor kararlarla seçtiğiniz ve size ait olan ve olmayan güzelliklerin karanlık zamanlarda da ... Devamını Oku »

Bahçe Aydınlatma

bahçe aydınlatma

Bahçe aydınlatma, akşam saatlerinde bahçede keyifli, hoş vakitler geçirebilmek için tercih edilen mobilyalar kadar önemli bir konudur. Bahçe aydınlatma işlemi yaparken bazı noktalara son derece dikkat edilmelidir. Aydınlatma ürünleri seçiminde yapılan tercih hataları, ürünlerin yanlış konumlandırılması gibi hatalar istenilen bir bahçe ortamının yaratılmasına engel olmaktadır. Bu yazımızda bahçe aydınlatma hakkında dikkat edilmesi gereken noktalara değineceğiz. Bahçelerde kullanılacak olan aydınlatma ürünlerinin, ... Devamını Oku »

Aydınlatma Sistemleri ve Ürünleri

bahce_aydinlatma

nsanlığın geçmişten günümüze üzerine en çok eğilerek sürekli geliştirmeye çalıştığı konulardan birisi de aydınlatma ve bu amaçla kullanılan enerjilerden maksimum verim alınabilmesidir. Büyük enerji kaynağı olan güneşin etkilerinin azaldığı anlarda ve erişemediği noktaların aydınlatılması ve üzerine hep kötü anlamlar yüklenen karanlığın ortadan kaldırılması için çalışmalar sürekli olarak devam etmektedir. Günümüzde aydınlatma sistemleri ve ürünleri, gittikçe artan bir piyasa durumuna sahiptir. ... Devamını Oku »

Banyo Aydınlatma Sistemleri

banyo aydnltm

Banyo aydınlatma düşünürken ortamın ne kadar ışık alıp almadığına bakılır. Dış cephesi varsa rahat gün ışığı alıyorsa ona göre ışıklandırma yapılması gerekir. Genel olarak lokal aynaların kenarlarındaki veya tavandaki bir ışıklandırma olarak düşünülebilir. En çok tercih edilen ayna kenarındaki ışıklandırmadır. Aydınlatmayı sağlarken özellikle genel bir aydınlık sağlamak önemlidir. Daha sonra işinizi sık kullandığınız alanlarda ekstra bir ışık  kullanmanız gerekir. Yakınlarda ... Devamını Oku »

Oda Aydınlatmalarını Yenileme Sırları

led-aydınlatmalı-salon

Evinizdeki belkide en önemli şeylerden biri aydınlatlamalardır. Modern olgu mobilyalara, duvarlara , aksesuarlara yansıdığı gibi aydınlatmalarada yansımaktadır. Böylece evinizde yaptığınız yenileme ve değişime aydınlatmalarıda dahil etmelisiniz. Evinizde yenileme yaparken öncelikle florasan mı sarı ışık mı kullanmalıyım? sorusu varsa florasanı sadece beyaz ışık olarak aklınıza getirmeniz yanlıştır. Çünkü artık florasının da renkleri var sarı veya beyaz olarak kullanılabilyor. Bu seçimde önemli ... Devamını Oku »

Modern Ofis Dizaynı

ofis-dekorasyon-2013

Modernlik kavramı geçmiş yıllara baktığımızda; cam çerçevelerin kullanılmasıyla başlamış. Günümüzde bu kavram biraz değişikliğe uğramasına rağmen yine de modernliğin içinde bulunması gereken malzemeler bellidir. Ofis tasarımınızı modernleştirmek istiyorsanız şu malzemeleri kullanarak başlamanız gerekmektedir; cam, ahşap ve metal türevi.. Modern ofisler klasik tarzda ofislere nazaran günümüz şartlara daha uygun olduğu için kullanılır. Aydınlatma modern ofis için en önemli şeydir. Buralarda genellikle ... Devamını Oku »

Yatak Odası Yenileme Sırları

Ahsap-Beyaz-Yatak-Odasi

Yatak odanız evlerinizin en özel odasıdır. Yatak odası yenileme sizin için zor bir karar olabilir çünkü bir çok iş sizi bekliyor olacaktır. Aydınlatma, mobilya, tuvalet masası, yatak, zemin döşemesi yenileme gibi konuları biz sizler için araştırdık. Yatak odanızı da yenileme yaparken, odanız dar yada küçük görünebilir fakat bunu siz renk seçimi ve mobilya seçimiyle yatak odanızın küçük görünmesine sebep olmuş olabilirsiniz. ... Devamını Oku »

Ev Aydınlatma Sistemleri

ev aydınlatma

Ev aydınlatma,  ev dekorasyonlarını tamamlayan unsurlardır. Yapılacak ev aydınlatmaları evin her bölümünde farklılık göstermelidir. Bunun nedeni her odanın konumunun ve aldığı güneş ışığının farklı olmasıdır. Her odanın özellikleri ayrı ayrı dikkate alınarak aydınlatma yapılırsa, ev genelinde bir bütünlük olur ve son derece şık ortamlar oluşur. Peki hangi odalar için hangi ev aydınlatma sistemleri tercih edilmelidir? Bu yazımızda ev aydınlatmalarının nasıl ... Devamını Oku »

Bahçe Aydınlatmanın Faydaları

bahce_aydinlatma

am farkına varılmamakla birlikte; binaların bahçelerinin veya dış çevresinin aydınlatması en az iç mekanının aydınlatması kadar önemlidir ve onun kadar lüks ve karmaşık olabilir. İnsanların çoğu evimizi dışarıdan görürken insanlar halen içerideki ışıklandırma detaylarıyla zamanlarını geçirirler. Müstakil ve bahçeli evler için daha büyük önem taşıyan bu aydınlatmalar dış kaplamasına, boyasına veya bahçe düzenlemesine özen gösterilmiş binaların bu özelliklerini günün her ... Devamını Oku »

Floresan Lamba Tamirinde Püf Noktalar

floresan

konomik ve verimli aydınlatmanın kolay bir yolu olarak sıkça kullanılan aydınlatma ürünleri olan floresanlar verdikleri beyaz ışık sayesinde güçlü bir aydınlatma sağlarlar. Ömürleri de uzun olan bu yapılar uzun kullanım sonucu çeşitli arızalar da gösterebilmektedirler. Genellikle cihazın trafosunda meydana gelen bu arıza sonucu sisteme gelen voltajı ayarlayarak uygun şekilde veren bu trafonun ayarı bozulur ya da tamamen elektrik akımı kesilir. ... Devamını Oku »

Scroll To Top