Buradasınız: Anasayfa > Asansör > Asansör Montaj, Bakım ve Onarımı
Asansör Montaj, Bakım ve Onarımı

Asansör Montaj, Bakım ve Onarımı

Asansörler yükselen binaların vazgeçilmez unsurlarındandır. Gelişen teknoloji ile beraber öncelikli olarak, bu yapılar hızlı bir gelişim süreci içerisine girmişlerdir. Asansör kuyusunun röleve formunu en iyi şekilde bilmek gerekmektedir. Ön bilgi olaraksa, egilme ve burkulma dengelerinin nasıl olustuğunun bilinmesi şarttır..

Sonrasında ise gerekli hesaplamalar yapılmalıdır. Hesaplanması gerekli olan şeyler ise; kabin ağırlığı, halatın uzunluğu, halat sayısı, taşıyabileceği maksimum ağırlık, ray boyu, motor verim oranı, hızı, raylarda bulunan konsol mesafesi ve kabindeki patenler arası mesafe, ray sayısı ve karşı ağırlık ray sayısı.. gibi tespiti yapılması gereken bilinmeyenler hesaplanır ve buna göre montaj tamamlanır.

Asansör Bakımı Yaptıracak Ehil Firmalara Ulaşmak İçin Hemen Aşağıdaki Linke Tıklayın.

Asansör Bakımı

Asansör bakım ve onarım:

Bu yapıların bakımı, gerçekten dikkate alınması gereken bir konudur. Asansör bakımınının,ayda 1 kez yapılması şarttır.

Biliyoruz ki yeni yapılan bu sistemler elektronik devreli ve otomatik olarak kontrol edilen yapılardır. Eğer bu cihazlara asansör bakımı yapılmazsa büyük can kayıpları yaşanabilir. Bakımlar, aylık ve 3 aylık değişik bakım periyotları ve her ay düzenli olacak şekilde yapılmalıdır.

Bakım onarım antlaşması

Bakım onarım anlaşmasında geçen ayrıntılara göre belirlenmiş periyodik bakım sözleşmesi hazırlanmalıdır. Anlaşmasız bakım hizmeti yapmakta olan firmalarla çalışmamalı, sonrasında yaşanacak olan olumsuzluklardan baştan uzak durulmalıdır.

Bu yapıların kullanım amaçlarına ve hızlarına göre kendi aralarında sınıflandırılmaları mümkündür. Kullanım amaçlarına göre farklı imalat gösteren asansörler, hızlarına göre de güvenlik sistemlerine ihtiyaç duyarlar. Asansör çeşitleri, kontrol sistemlerine ve motor tahrik sistemlerine göre de sınıflandırılabilir. Bu yapıların tasarımında kabin, makine motor seçimi, mekanik tasarım, hız ve güvenlik sistemleri kullanma amacına göre yapılır. Bu yüzden tasarımın başında asansörün kullanma amacının belirlenmesi gerekir.

Eğer binamızda çok sayıda asansör var ise bunlar bu yapıların çalışması bilgisayara bağlı olan otomatik aygıtlarla,yolcu trafiğine göre yönlendirilmesi sağlanmıştır. Örneğin, günün en yoğun saatinde hepsi birden devrede, gece ise bir veya iki tanesi çalışmaktadır.

 Asansör Bakım Firmalarına Hemen Ulaşmak İçin Linki Tıklayın.

Asansör Bakımı

Incoming search terms:

  • asansör montajı nasıl yapılır
  • asansör bakım sözleşmesi örneği
  • asansor tamırı nasıl yapılır
  • asansör montaj sözleşmesi örneği
  • asansör montajı nasıl yapılır video
  • asansör bakım onarım staj dosyası
  • asansör duvarı
  • asansör bakım sözleşmesi nasıl yapılır
  • asansör bakım onarımı yapan firmalar
  • asansör yaptırma sözleşmesi örneği

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

HTML tags are not allowed.

Scroll To Top