Buradasınız: Anasayfa > Alçıpan

Kategori Arşivi: Alçıpan

Alçıpanın Faydaları Nelerdir ?

2013_asma_tavan_modelleri-3

Genel olarak alçı levha şeklinde bilinen alçıpan, arasında alçı bulunan iki kartondan meydana gelen yapı malzemesidir. Duvar yada tavan yapımında kullanılan iç mekan malzemesi olan alçıpanın bir çok faydası bulunmaktadır. Bu yazımızda size alçıpanın faydalarından bahsedeceğiz. Alçıpan ilk olarak ABD’de kullanılmaya başlanmıştır ve daha sonra kolay uygulaması sayesinde diğer ülkelerde de yaygınlaşmıştır. Alçıpanın faydalarından ilk ve en önemlisi yangına dayanıklı ... Devamını Oku »

Alçıpan Çeşitleri

alçıpan çeşitleri

lçıpan, iki karton levhanın arasına alçı dökülmesiyle oluşan bir malzemedir. İç mekan malzemesi olan alçıpan kartonlu alçı levha olarak da adlandırılabilir. Alçıpan genel olarak duvar veya asma tavan yapımında kullanılarak iç dekorasyonlarda son derece estetik ve kolaylık sağlamaktadır. Avantaj sağlayan birçok farklı özelliklere ve çeşitlere sahiptir. Bu yazımızda alçıpan çeşitlerine, avantajlarına ve kullanım alanlarına değineceğiz. Öncelikle alçıpan çeşitlerinden söz edelim. ... Devamını Oku »

Betopan Özellikleri

betopan

etopan, neme direnç özelliği ile dış cepheler için vazgeçilmez bir malzemedir. Ağaç, çimento ve sağlığa zararsız kimyasal katkı maddelerinin birleşimiyle oluşan betopan, ağaç ve çimentonun olumlu özelliklerini içeren bir inşaat levhasıdır. Bu sayede yapıların farklı bölümlerinde farklı isteklere göre, istenen çözümleri sunabilmektedir. Suya oldukça dayanıklı olan betopan, suyun içinde ancak 3 gün bekletildiğinde kesitin ortasının ıslandığı görülmüştür. Bu yazımızda dayanıklılığı ... Devamını Oku »

Alçıpan ve Özellikleri

alcipan

apı ve inşaat faaliyetlerinde önemli bir yere sahip bir malzeme olan alçı, sadece kartonpiyer veya daha basit süsleme işlemlerinde karşımıza çıkmaz. Direkt olarak binaların önemli bölgelerinden olan tavan, duvar gibi yapılar da alçı malzemenin kullanıldığı alanlardandır. Betondan daha hafif ve daha kolay bir kuruluma sahip olduklarından beton veya kiremite karşı tercih avantajı da bulunan bu malzemeler sadece bu özellikleriyle değil, ... Devamını Oku »

Alçıpan ve Faydaları

alcipan_ve_faydalari

alk arasında alçı levha olarak da bilinen alçıpan adı üzerinde alçıdan yapılır. Alçıpan, çift tarafı kağıtla kaplı olan ortası da alçı olan levhadır. Yangına dayanıklılığı yüksektir ve ses yalıtkanlılığı iyidir. Özellikle tuğla ve betona dayalı olarak yapılan inşaat dekorasyon işlerinin hem zor şekillenebilen hem de işçiliği çok fazla olan işlemler olması sebebiyle alçıpana yönelik arzlarda artış gözlenmiştir. Önceden daha çok ... Devamını Oku »

Scroll To Top